تبلیغات
کشف ردپای یک جنایت کیهانی!
ارسال در: 1392/12/17-10:02
تصویر جدید هابل، کهکشان مارپیچی ESO 137-001 را به نمایش می‌گذارد که هنگام حرکت از مرکز یک خوشه‌کهکشان، دل و روده‌اش بیرون می‌ریزد.

تصویر جدید هابل، کهکشان مارپیچی ESO 137-001 را به نمایش می‌گذارد که هنگام حرکت از مرکز یک خوشه‌کهکشان، دل و روده‌اش بیرون می‌ریزد.

)، این خوشه کهکشانی با نام Abell 3627 به طور خشونت‌آمیزی درون این کهکشان را می‌درد و جریان‌های نور آبی به جامانده، ردپاهای سخن‌چین این جنایت کیهانی هستند.

جسم ESO 137-001 در جنوب «صورت فلکی مثلث» واقع شده و کهکشان مارپیچ زیبا و ظریفی است که چنین راز وحشتناکی را در دل خود پنهان کرده است. تصویر ارائه‌شده نه تنها کهکشان را به صورت دقیق شکار ، بلکه جریانات نور آبی را آشکارسازی می‌کند که از درون آن به سمت بیرون تراوش می‌کنند و در نور فرابنفش به طور شفافی قابل‌رویت هستند.

این جریانات در واقع، ستارگان جوان داغی هستند که به هنگام حرکت کهکشان در فضا توسط پیرامونش از آن کنده می‌شوند. این عریان‌کردن خشن کهکشانی به دلیل فرآیندی موسوم به «فشار برخوردی تهی‌کننده» رخ می‌دهد.

این پدیده، نیرویی کششی است که توسط جسمی که از خلال مایعی عبور می‌کند، حس می‌شود. در این جا مایع مورد بحث گاز فوق‌داغی است که در مراکز خوشه‌های کهکشانی کمین کرده است.

مطالعه این نوع فشار به منجمان در درک بهتر مکانیسم‌های هدایت‌کننده تکامل کهکشان‌ها کمک می‌کند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید