تبلیغات
بروز نقص فنی در عملکرد مدارگرد مریخ ناسا
ارسال در: 1392/12/22-15:28
مدارگرد اکتشافی مریخ (MRO) ناسا از روز جمعه و در پی بروز نقص عملکرد در یکی از رایانه‌های اصلی فضاپیما در «حالت ایمن» قرار گرفته است.

مدارگرد اکتشافی مریخ (MRO) ناسا از روز جمعه و در پی بروز نقص عملکرد در یکی از رایانه‌های اصلی فضاپیما در «حالت ایمن» قرار گرفته است.

، از روز جمعه هفتم مارس (16 اسفند)، نقص عملکرد در یکی از رایانه‌های اصلی مدارگرد اکتشافی مریخ (MRO) مشاهده شده است.در پی بروز این مشکل، مدارگرد در حالت ایمن (safe mode) قرار گرفته و مأموریت‌های علمی فضاپیما، همچنین رله داده‌ها از دو مریخ‌نورد حاضر به سطح سیاره سرخ به زمین متوقف شدند.

به گفته «دان جانستون»، مدیر پروژه MRO‌ در آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) ناسا، مدارگرد در حال حاضر در وضعیت سلامت کامل به سر برده و ارتباط بین ایستگاه زمینی و مدارگرد به طور کامل برقرار است. طی چند روز آینده با افزایش سرعت، مدارگرد به حالت عملیاتی درمی‌آید.

مدارگرد اکتشافی مریخ (MRO) با بودجه تحقیقاتی 720 میلیون دلاری آگوست 2005 به فضا پرتاب شد و مارس 2006 به مدار سیاره سرخ رسید.

در طول هشت سال فعالیت در مدار مریخ، حجم عظیمی از داده‌ها توسط مدارگرد MRO تهیه شده و از این فضاپیما به عنوان رابط رله داده‌ بین دو مریخ‌نورد فرصت و کنجکاوی استفاده می‌شود.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید