تبلیغات
پنجمین دوره ی کارگاه و نمایشگاه بین المللی توآن در ایران برگزار شد
ارسال در: 1392/12/28-07:27
پنجمین دوره ی کارگاه و نمایشگاه بین المللی توآن در ایران برگزار شد .

این کارگاه از هفتم تا  نهم اسفند ماه سال جاری با حضور میهمانان و اساتیدی از  کشورهای آلمان ، مجارستان ، ترکیه ، افغانستان و ایران ، در شهر زنجان برگزار شد .

کارگاه فشرده ی سه روزه با برنامه ی افتتاحیه آغاز شد . در ابتدا آقای اسداله قمری نژاد دبیر کارگاه ها و نمایشگاه های بین المللی عکاسی جهان در شب (توآن)  ، ضمن خوش آمدگویی به میهمانان ، گزارش کاملی در خصوص کارگاه پنجم و تأثیرات 4 دوره ی گذشته ی آن در نجوم غیرحرفه ای و عکاسی نجومی کشور ارائه کردند . سپس میهمان ویژه ی برنامه ، جناب آقای دکتر نصیری قیداری معاون محترم وزیر و رئیس انجمن نجوم کشور سخنان مبسوطی در خصوص فعالیتهای انجمن نجوم ایران و جایگاه شهر زنجان در اجرای برنامه های مختلف نجومی در کشور در بیست سال گذشته ایراد فرمودند .

پس از آن آقای محمدی معاون محترم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان سخنرانی نمودند و سپس برنامه ی ویژه ی معرفی پروژه ی جهانی توآن توسط آقای بابک امین تفرشی همراه با ارائه ی تصاویر جذاب از آسمان شب انجام شد و برنامه ی افتتاحیه به پایان رسید .

در این کارگاه سه روزه ، موضوعات مختلف تکنیکی ، علمی و هنری در خصوص عکسبرداری ، پردازش تصاویر،  فیلترها ، CCDها و تراشه ها و پردازنده های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت . این کارگاه ها در دو بخش مبتدی و پیشرفته بصورت موازی انجام شد و علاقمندان با توجه به توانائیهای خود در این کارگاه ها شرکت و از مباحث آن بهره می بردند .

در این کارگاه برای اولین بار تعداد هفت مقاله پذیرفته شده توسط بخش علمی پروژه ، بوسيله  شرکت کنندگان دوره های قبل ارائه شد . همچنين در کنار کارگاه ، نمایشگاهی از 32 قطعه تصاویر زیبای نجومی برپا بود . این نمایشگاه با همكاري سايت Skypixواز آثار يك سال گذشته شرکت کنندگان توآن و نتیجه ی چند دوره آموزش شرکت کنندگان بود که پس از بررسی داوران به نمایشگاه راه یافته بودند .

و در نهایت 4 کار برتر نمایشگاه پس از داوری نهایی برگزیده شده و جوایزی به آنها اهداء شد .

برنامه ی زنجان که با زحمات و میهمان نوازی ویژه ی گروه اجرایی همراه بود ، در عصرگاه روز جمعه نهم اسفند ماه با ویژه برنامه ی تقدیر از اساتید ، ارائه دهندگان مقاله و برگزیدگان نمایشگاه عکس به کار خود پایان داد . امید است با تلاش دبیرخانه ی دائمی پروژه ی توآن در ایران و همکاری تنگاتنگ نهادهای همکار ، شاهد اجرای ششمین دوره  در سال 1393 خورشیدی باشیم .


تصاویر

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید