تبلیغات
زنگ بیدارباش فرودگر دنباله‌دار
ارسال در: 1393/01/14-08:10
کارشناسان فضایی اروپایی به تازگی رباتی به اندازه یخچال را از خواب بیدار کرده‌اند که برای نخستین فرود فضایی روی یک دنباله‌دار طراحی شده است.

کارشناسان فضایی اروپایی به تازگی رباتی به اندازه یخچال را از خواب بیدار کرده‌اند که برای نخستین فرود فضایی روی یک دنباله‌دار طراحی شده است.

این فرودگر 100 کیلوگرمی پس از سه سال خواب فضایی عمیق در روز جمعه (هفتم فروردین) دوباره بیدار شده است. «مرکز ملی مطالعات فضایی» (CNES) فرانسه در پاریس اعلام کرد فضاپیمای Philae تماس خود را با زمین از سر گرفته و سیگنال اولیه‌ای طی یک ماموریت کنترل در کلن آلمان نیز از آن دریافت شده است.فرودگر مزبور در این سیگنال اعلام کرد: کنترلرهای من می‌گویند که من پس از 39 ماه خواب زمستانی در شرایط خوبی به سر می‌برم و نرم‌افزار جدیدم نیز به طور کامل آپلود شده است؛ اکنون اندکی استراحت می‌کنم و به زودی با شما صحبت خواهم کرد.

این فرودگر بر عرشه کاوشگر بدون سرنشین «روزتا» مسافرت می‌کند؛ این کاوشگر تابستان آینده ملاقاتی تاریخی را با دنباله‌دار 67P/Churyumov-Gerasimenko صورت خواهد داد که در فاصله 650 میلیون کیلومتری از زمین قرار دارد.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید