تبلیغات
انفجار قدرتمند خورشیدی به تصویر کشیده شد
ارسال در: 1393/01/14-08:13
رصدخانه فضایی ناسا در در اوائل هفته جاری تصاویری از یک انفجار بزرگ تابشی را در سطح خورشید ثبت کرد.

رصدخانه فضایی ناسا در در اوائل هفته جاری تصاویری از یک انفجار بزرگ تابشی را در سطح خورشید ثبت کرد.

، رصدخانه دینامیک خورشیدی ناسا – ماهواره‌ای مجهز به یک تلسکوپ مادون قرمز- روز شنبه(نهم فروردین) موفق به ثبت یک جرقه خورشیدی بزرگ شد.این رصدخانه مدارگرد، تصاویری از انفجار عظیمی از نور فرابنفش و تابش خورشیدی را ثبت کرد که ناسا به تازگی به انتشار آنها پرداخته است.

این جرقه در گروه ایکس که قدرتمندترین و شدیدترین گروه از انفجارات خورشیدی است، طبقه‌بندی شده است. این انفجار خاص به عنوان یک انفجار X1 اندازه‌گیری شده که عدد یک به معنی کمترین شدت در گروه ایکس محسوب می‌شود. برای مثال X3‌ شدیدترین نوع انفجار خورشیدی در این گروه است.در حالیکه انسانها بوسیله جو زمین تا حد زیادی از تابش انفجارات خورشیدی در امان هستند، جرقه‌های قدرتمند بطور خاص می‌توانند در سیستمهای اطلاعات متکی بر ماهواره و جی‌پی‌اس اختلال وارد کنند.

رصدخانه دینامیک خورشیدی در سال 2010 به عنوان بخشی از برنامه «زندگی با یک ستاره» که تلاشی برای درک بهتر ارتباط بین زمین و خورشید است، به فضا پرتاب شد.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید