تبلیغات
سیاره کوتوله جدید مرز منظومه شمسی را به عقب می‌راند
ارسال در: 1393/01/23-08:37
دانشمندان «نهاد علوم کارنگی» و «رصدخانه جمینی» وجود یک عضو جدید منظومه شمسی را گزارش کرده‌اند.

دانشمندان «نهاد علوم کارنگی» و «رصدخانه جمینی» وجود یک عضو جدید منظومه شمسی را گزارش کرده‌اند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این سیاره کوتوله به نام 2012 VP113 یکی از هزاران جسم دوردستی است که «ابر درونی Oort» فرضی را می‌سازند.

جسم سیاره‌ای جدید توسط «اسکات شپرد» از نهاد کارنگی و «چادویک ترویلو» از رصدخانه جمینی و با کمک «دوربین انرژی تاریک» واقع بر روی تلسکوپ NOAO در شیلی کشف شده است.

این تلسکوپ چهارمتری دارای بزرگ‌ترین میدان دید در مقایسه با هر تلسکوپ به اندازه خودش است و این موضوع به تیم علمی امکان اسکن نواحی وسیع آسمان شب را برای رصد اجسام بسیار دوردست مهیا می‌کند.

گفته می‌شود کشف جدید دارای اثر نقض مرزهای منظومه شمسی و بازتعریف درک دانشمندان از این میدان کیهانی است.

لبه فرضی جدید منظومه شمسی «ابر درونی Oort» نام دارد؛ این ابر متفاوت از ابر بیرونی‌تر است زیرا اجسام واقع در ابر بیرونی‌تر به طور مداوم تحت گرانش ستارگان جدید هستند اما اجسام آسمانی واقع در ابر درونی‌تر فارغ از چنین مداخله‌ای هستند و مدار ثابت‌تری را تعقیب می‌کنند.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید