تبلیغات
طلوع زمین از منظر ماه
ارسال در: 1393/02/24-09:12
مدارگرد اکتشافی ماه (LRO) ناسا تصویر دیدنی از طلوع مرمر آبی رنگ در زمین از منظر ماه تهیه کرده است.

مدارگرد اکتشافی ماه (LRO) ناسا تصویر دیدنی از طلوع مرمر آبی رنگ در زمین از منظر ماه تهیه کرده است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدارگرد اکتشافی ماه ناسا بیشتر زمان را صرف بررسی سطح ماه برای یافتن نشانه‌هایی از آب یا یخ در دهانه‌های برخوردی سایه‌دار می‌کند.

اما این فضاپیما گاهی اوقات از اگزوسفر ماه - لایه نازک شبیه جو در اطراف ماه - یا سیاره زمین نیز عکسبرداری می‌کند که تصویر طلوع زمین از منظر ماه یکی از همین مجموعه تصاویر است.

دوربین زاویه گسترده مدارگرد اکتشافی ماه (LRO) ناسا تصاویر را در شیوه‌ای متفاوت از اغلب دوربین‌های دیجیتال تهیه می‌کند؛ یک دوربین معمولی تلفن‌همراه بیش از 5 میلیون پیکسل دارد، اما یک فریم از دوربین LRO کمتر از 10 هزار پیکسل دارد.

با چرخش مداوم فضاپیما در طول یک ماه، دوربین مدارگرد، تصاویر کافی برای پوشش کامل ماه را جمع‌آوری می‌کند؛ از این طریق تصویر بزرگتری ساخته می‌شود که تصویرسازی Push-frame نامیده می‌شود.

مدارگرد اکتشافی ماه (LRO) با استفاده از دوربین زاویه گسترده، نمای زیبایی از طلوع زمین بر فراز دهانه برخوردی Rozhdestvenskiy به پهنای بیش از 180 کیلومتر تهیه کرده است.

در این تصویر زیبا، مرمر درخشان زمین در ترکیب رنگ‌های آبی، سبز و قرمز دیده می‌شود.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید