تبلیغات
کهکشان ما واقعا چه رنگی است؟
ارسال در: 1393/02/28-13:12
فرض کنید در خارج از کهکشان راه شیری در حال تماشای این کهکشان هستید. آیا واقعا کهکشان ما شیری رنگ است؟
اگر به عنوان یک موجود بیگانه در خارج از کهکشان راه شیری به این کهکشان نگاه کنیم کهکشان ما دیگر شیری رنگ نیست. دکتر جفری نیومن از دانشگاه پیتزبورگ در جلسه دیدار انجمن های نجومی آمریکا گفت :در واقع این کهکشان به رنگ دانه برفی است که هنگام فصل بهار در زمان طلوع خورشید  از آسمان به زمین میبارد..


کهکشانی است که تقریبا مانند کهکشان ما در مرکز زرد و در بازو ها آبی است. SDSS J083909.27+450747.7


به گفته دکتر نیومن دلیل اینکه اجداد ما نام این کهکشان را راه شیری گذاشتند به این دلیل بوده است که  چشم انسان در طول‌موج های بلند حساسیت کمی به تشخیص رنگ دارد
قسمت های مختلف کهکشان به رنگ زرد و قسمت های دیگر به رنگ آبی است و حتی گاهی رنگ قرمز دارد. اما چون چشم انسان قادر به دیدن این رنگها نیست ان را شیری رنگ میبیند.
به هنگام رصد کهکشان به علت غبار میان ستاره ای ما تنها قادر به دیدن 1000 تا 2000 سال نوری از کهکشان هستیم در حالی که کهکشان ما دارای 100000 سال نوری کشیدگی است.
در واقع اگر از خارج از کهکشان به راه شیری نگاه کنیم تصویری شبیه به تصویر بالا را از کهکشان در اسمان خواهیم دید.

منبع :universetoday
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید