تبلیغات
دانشمندان در پی کشف رمز سیگنالی مرموز
ارسال در: 1393/02/30-00:36
ستاره شناسان در پی رمزگشایی سیگنال های رادیویی مرموزی هستند که احتمالا از سوی بیگانگان فضایی در کائنات منتشر شده باشد و به زمین رسیده است.
در سال 1967 میلادی دانشمندا انگلیسی موفق به دریافت سیگنالهایی منظم در خارج از منظومه شمسی شدند ایده های اولیه نشان میداد که این سیگنال ها ممکن است از طرف موجودات فضایی به سمت ما ارسال شده باشد اما همین سیگنالهل موجب به کشف تپ اختر ها در فضایی عالم شد.اکنون با گذشت بیش از 40 سال از آن زمان سیگنال هایی دریافت شده دوباره توجه دانشمندان را به سوی خود جذب کرده است.سیگنال های مرموز موسوم به “انفجار رادیویی سریع” (FRBs) دوباره ذهن ستاره شناسان را به خود مشغول کرده است که ممکن است این سیگنال ها پیام بیگانگان فضایی باشد.
هنوز دلیل اینکه این سیگنال ها چطور و چگونه و چه چیزی می تواند چنین انفجارهای کوتاه اما شدیدی را ایجاد کند مشخص نیستو و گمانه زنی های مختلفی از این بابت زده میشود.حدس هایی مانند برخورد دو ستاره و کوتوله های سفید، ستاره های سوزان، برخورد ستاره های نوترونی یا ارسال توسط موجودات بیگانه.
در سال 2007 برای اولین بار این امواج کشف شد این امواج بسیار موقتی بودند و تصادفی به نظر می رسیدند و چند سال طول کشیدذد و فقط پنج میلی ثانیه طول کشید به افتخار کاشف آن دانکن لوریمر، انفجار لوریمر نامگذاری شد.
کشف اخیر در ماه اوریل سال جاری توسط یک تلسکوپ رادیویی بزرگ در پورتو ریکو دانشمندان را متقاعد کرد که این سیگنال ها واقعی هستند. اما این دانش پژوهان هنوز نتوانسته اند پاسخی در توضیح چرایی و چگونگی این سیگنال ها ارائه کنند. نظریه هایی که تا کنون در مورد منشا این سیگنال ها مطرح شده، شامل ظهور کوتوله های سفید، ستاره های سوزان، برخورد ستاره های نوترونی و وسوسه انگیزترین نظریه سیگنال هایی از سوی بیگانگان فضایی است.
منبع :dailymail
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید