تبلیغات
ترکش بحران بودجه آمریکا بر تن «اسپیتزر» نشست
ارسال در: 1393/03/07-10:49
ناسا در مواجهه با بحران بودجه آمریکا احتمالا تلسکوپ فضایی رصدخانه «اسپیتزر» خود را که چهارمین و آخرین رصدخانه بزرگ این سازمان است، خاموش خواهد کرد.

ناسا در مواجهه با بحران بودجه آمریکا احتمالا تلسکوپ فضایی رصدخانه «اسپیتزر» خود را که چهارمین و آخرین رصدخانه بزرگ این سازمان است، خاموش خواهد کرد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ناسا در بیانیه‌ای اعلام کرد، این تصمیم ممکن است به سازمان فضایی آمریکا در پمپاژ پول ذخیره شده برای تامین مالی عملکرد تلسکوپهای هابل، کپلر، چاندرا و سایر رصدخانه حاضر در مدار زمین کمک کند.

این سازمان به دقت ناوگان تلسکوپهای مدارگرد فیزیک نجومی خود را زیر نظر گرفته و بر اساس نتایج یک هیات بررسی مستقل در مورد حفظ یا خاموش کردن هر کدام، تصمیم گرفته که تقاضای تمدید بودجه رصدخانه فضایی اسپیتزر را رد کند.

اسپیتزر در سال 2003 به عنوان یک رصدخانه چندمنظوره با هدف تصویربرداری دز طول موج کم انرژی مادون قرمز که توسط جو زمین متوقف می‌شود، به فضا پرتاب شد.

رصدخانه مزبور در سال 2009 پس از اتمام ذخیره خنک‌کننده هلیوم مایع آن که برای خنک‌سازی ابزار این تلسکوپ مورد استفاده بود، ماموریت ابتدایی خود را به پایان رساند.

پایان یافتن خنک‌کننده باعث از کار افتادن دو ابزار از سه دستگاه اسپیتزر شد اما دو باند از چهار باند طول موج دوربین اصلی آن در ماموریت گرم این تلسکوپ به کار خود ادامه دادند. البته به گفته کارشناسان، این میزان عملکرد در مقایسه با کارکرد قبلی اسپیتزر بسیار ناچیز به شمار می رود.

منبع :khabaronline.ir
نظرات ارسالی:
 
7پيج
1393/03/09   5:40:00 PM
سلام خدا قوت الهي! رجب گذشت و ما از خود نگذشتيم. الهي تو از ما بگذر. حلول ماه شعبان و میلاد با سعادت سلطان عشق، حضرت سید الشهدا علیه السلام و روز پا سدار، امیر عشق، حضرت عباس علیه السلام و روز جانباز و پور عشق، حضرت سیدالساجدین علیه السلام بر شما محب اهل بیت علیهم السلام بر شما مبارک باد . منتظر مطالب زيباي وبتان هستيم... 7پيچ ،شبكه وبلاگي: http://www.7pich.ir/

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید