تبلیغات
پیش‌بینی قتل سیارات توسط ستاره میزبان برای اولین بار
ارسال در: 1393/03/16-18:37
بنا بر استانداردهای منجمان سیارات کپلر-56b و کپلر-56c در مدت کوتاهی توسط ستاره میزبانشان بلعیده خواهند شد.

بنا بر استانداردهای منجمان سیارات کپلر-56b و کپلر-56c در مدت کوتاهی توسط ستاره میزبانشان بلعیده خواهند شد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گونگجی لی، مولف ارشد این پژوهش در مرکز فیزیک نجومی هاروارد-اسمیتسونین، اظهار کرد: تا آنجا که ما می‌دانیم، این اولین بار است که دو سیاره فراخورشیدی شناخته شده در یک سیستم از زمان مرگ پیش‌بینی شده‌ای برخوردارند.

سیستم کپلر-56 به ارائه‌ای دیدگاهی از آینده منظومه شمسی می‌پردازد. در حدود پنج میلیارد سال آینده، خورشید به یک ستاره غول‌پیکر قرمز تبدیل خواهد شد که به نسبت بسیار زیادی متورم شده و سیارات ناهید و زحل را خواهد بلعید.

ستاره کپلر-56 یک ستاره غول‌پیکر قرمز است که در حال حاضر تا چهار برابر اندازه خورشید متورم شده است.

با پیرتر شدن این ستاره، انبساط آن ادامه خواهد یافت. نه تنها این ستاره بزرگتر خواهد شد، بلکه جزر و مد آن نیز قویتر شده و سیارات خود را به سوی سرنوشت مرگبار نهایی‌شان خواهد کشید.

سیاره کپلر-56b هر 10.5 روز یکبار به دور ستاره میزبان خود گردش می‌کند که برای کپلر-56c این مدار 21.4 روزه است. هر دو سیاره بسیار نزدیکتر از ناهید به ستاره میزبان خود هستند. در نتیجه آنها زودتر با سرنوشت خود مواجه خواهند شد.

محققان برای پیش‌بینی زمان تخریب سیارات به محاسبه تکامل اندازه ستاره و مدارهای سیارات پرداختند.

این دو سیاره پیش از مرگشان با حرارت شدید ستاره در حال رشد خود مواجه خواهند شد؛ جو آنها بخار شده و شکلشان در اثر کشش‌های ستاره میزبان به صورت تخم‌مرغی شکل تبدیل خواهد شد.

تنها باقیمانده این رویداد کپلر-56d خواهد بود که یک سیاره گازی با مدار 3.3 ساله است. این سیاره از فاصله‌ای ایمن به تماشای سرنوشت دو سیاره خواهر خود خواهد نشست.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید