تبلیغات
سیاهچاله‌ها چگونه ستارگان را می بلعند؟
ارسال در: 1393/03/23-11:32
محققان مؤسسه فناوری جورجیا (GT) موفق به رمزگشایی از اسرار بلعیده شدن ستارگان توسط سیاهچاله‌ها شدند.

محققان مؤسسه فناوری جورجیا (GT) موفق به رمزگشایی از اسرار بلعیده شدن ستارگان توسط سیاهچاله‌ها شدند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیاهچاله‌ها از خود نور ساطع نمی‌کنند و بهترین شانس برای کشف آنها در کهکشان‌های دوردست زمانی است که در تعامل با ستارگان و گازهای اطراف قرار می‌گیرند.

بارقه نور دارای یک رفتار خاص در تابع زمانی است؛ یعنی ستارگان در اطراف یک سیاهچاله بسیار درخشان بوده و درخشندگی آنها در طول زمان به مرور کاهش پیدا می‌کند.

اخترشناسان بارقه‌های نور را بعنوان کهکشان‌هایی شناسایی کرده‌اند که یک سیاهچاله مرکزی در آن آشفته شده و ستاره‌ای را می‌بلعد.

محققان با استفاده از ابررایانه‌ Stampede در مرکز محاسبات پیشرفته تگزاس و ابررایانه Kraken در موسسه ملی علوم محاسباتی، اقدام به شبیه‌سازی پویایی این نیروهای فوق‌العاده پرقدرت و ترسیم رفتار آنها با استفاده از مدل‌های عددی کردند.

با استفاده از ترکیب رویکردهای نظری و محاسباتی، اخترشناسان اقدام به پیش‌بینی نشانه‌های رویدادهایی نظیر بلعیده شدن ستارگان توسط سیاهچاله کردند.

نتایج این مطالعه در مجله Astrophysical منتشر شده است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید