تبلیغات
برگزاری نخستین کارسوق ماهنامه نجوم در 30 و 31 مرداد
ارسال در: 1393/04/01-11:22
ماهنامه نجوم نخستین کارسوق خود را با عنوان اختصاری «کمان 1» در روزهای 30 و 31 مرداد 1393 برگزار می‌کند.
سالن آمفی تئاتر مجتمع علامه طباطبایی، محل برگزاری کمان 1

ماهنامه نجوم با هدف ارتقای سطح علمی علاقه‌مندان به فعالیت‌های نجوم آماتوری و ایجاد بستری برای ارتباط موثرتر ماهنامه نجوم با اعضای گروه‌ها و مراکز نجومی، شناخت و معرفی استعدادها و همچنین فراهم کردن زمینه لازم برای همکاری‌های مشترک علمی بین علاقه‌مندان به نجوم، نخستین کارسوق خود را با عنوان اختصاری «کمان 1» در روزهای 30 و 31 مرداد 1393 برگزار می‌کند. 
کارسوق اصطلاحی است معادل کارگاه آموزشی (Training Workshop) و به دوره‌ی آموزشی کوتاه مدتی گفته می‌شود که به حوزه‌ای خاص می‌پردازد. کارسوق‌ها در ایران پیشینه‌ای طولانی دارند و سال‌هاست در سطح مدارس و دانشگاه‌ها برگزار می‌شوند.

ثبت نام و چگونگی شرکت در برنامه

حامی اصلی برگزاری این برنامه مجتمع فرهنگی- آموزشی علامه طباطبایی تهران بوده و شرکت در این کارسوق برای همه‌ی علاقه‌مندان به نجوم آماتوری که در این حوزه دانش و مهارت مقدماتی دارند آزاد است. 
علاقه‌مندانی که تمایل به ارائه‌ی دانش و مهارت خود به صورت سخنرانی کارگاهی در 6 محور مورد اشاره را دارند، باید خلاصه‌ای از موضوع سخنرانی خود در کارسوق را حداکثر در 500 کلمه تا 31 تیر ماه به نشانیnojum@nojum.ir  ارسال کنند.  
فرآیند ثبت نام برای شرکت‌کنندگان از 20 تیر آغاز خواهد شد و تا 15 مرداد ادامه خواهد یافت. جزئیات بیشتر درباره این برنامه در روزهای آتی در وبگاه ماهنامه‌ی نجوم منتشر خواهد شد.

محورهای برگزاری کمان 1

1) ثبت و تحلیل بارش‌های شهابی
2) تقویم و رویت هلال ماه
3) ساخت و به کارگیری ابزارهای نجومی
4) عکاسی و پردازش تصاویر نجومی
5) پروژه‌های نجومی در حوزه‌ی علوم شهروندی
6) رصد گرفت‌ها و اختفاها

روش تنظیم خلاصه موضوع سخنرانی در هر کارگاه

خلاصه موضوع هر سخنرانی در قالب 6 محود مورد اشاره در بند قبل باید در قالب فایل Word 2007 (.docx) با قلم Tahoma و اندازه فونت 10 آماده شود. ابتدا در بالای صفحه عنوان سخنرانی به صورت Bold نوشته می شود. سپس در خط پایین نام ارائه دهندگان باید قید شود. نام کسی که به صورت سخنران قرار است در کارگاه سخنرانی کند بایستی در فایل به صورت under line مشخص شود (زیر نام ارائه دهنده سخنران خط کشیده شود). 
در ادامه و در خط بعدی در قالب 500 کلمه کل موضوع سخنرانی بایستی به طور خلاصه توضیح داده شود. 
به این ترتیب که در 100 تا 150 کلمه ابتدایی دلیل انتخاب موضوع و مقدمه ارائه شود. در 100 تا 150 کلمه بعدی، روش انجام کار، مواد لازم و چگونگی انجام کار برای اجرا در سخنرانی کارگاهی مورد بحث بایستی قرار بگیرد. در 200 کلمه پایانی نیز بایستی نتایج حاصل از کار ارائه شده در مقایسه با نتایج مشابه مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت نتیجه گیری کلی ارائه شود.

کمیته علمی و سابقه اجرای این برنامه در ایران

کمیته علمی کمان 1 برای برنامه‌ریزی این کارسوق را اعضای تحریریه‌ی ماهنامه‌ی نجوم تشکیل داده‌اند. 
پیش از این در دهه 1380، شاخه‌ی آماتوری انجمن نجوم ایران، چهار دوره کارگاه نجوم آماتوری ملی (کنام) را با موضوعات مختلف در نجوم آماتوری برگزار کرده بود و ماهنامه نجوم همواره در برگزاری آن از حامیان اصلی شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران بوده است.


منبع :nojum.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید