تبلیغات
همکاری ناسا و بوئینگ در ساخت موشکی با ماموریت سفر به مریخ
ارسال در: 1393/04/14-14:37
ناسا و شرکت بوئینگ قراردادی به ارزش 2.8 میلیارد دلار برای ساخت موشک غول‌پیکر SLS برای سفر به مریخ منعقد کردند.

ناسا و شرکت بوئینگ قراردادی به ارزش 2.8 میلیارد دلار برای ساخت موشک غول‌پیکر SLS برای سفر به مریخ منعقد کردند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیستم پرتاب فضایی (SLS) برای انتقال فضاپیماها به مقاصد دوردست در منظومه شمسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ این موشک عظیم به ارتفاع 117 متر و وزن 2.92 میلیون کیلوگرم، قادر به حمل محموله‌ای به وزن 130 تن به فضا است.

به گفته محققان ناسا، سیستم SLS از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار بوده و امکان انتقال فضاپیماهای بزرگتر مجهز به ابزار علمی بسیار پیشرفته به عمق فضا را فراهم می‌کند.

ظرفیت اولیه این سیستم، 77 تن در نظر گرفته شده است که در مرحله نهایی و تکامل یافته به 143 تن افزایش پیدا می‌کند.

سیستم پرتاب فضایی (SLS) علاوه بر انتقال بار و فضانوردان به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS)، در مأموریت‌های بین‌سیاره‌ای از جمله مأموریت سرنشین‌دار به سیاره سرخ نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

با کمک این سیستم، زمان انتقال فضاپیماها به نصف زمان کنونی کاهش پیدا می‌کند.

مراحل ساخت سیستم پرتاب فضایی آغاز شده و ناسا به تازگی قرارداد همکاری مشترکی به ارزش 2.8 میلیارد دلار با شرکت بوئینگ منعقد کرده است؛ نخستین پرواز آزمایشی این موشک برای سال 2017 برنامه‌ریزی شده است.

پیش‌بینی می‌شود از سیستم SLS برای اکتشافات جدید فضایی در منظومه شمسی از جمله سفر به یکی از قمرهای یخ‌زده مشتری، قمر انسلادوس سیاره زحل، سفر سرنشین‌دار به یک سیارک و مریخ استفاده شود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید