تبلیغات
کشف راز شکل‌گیری بدنه آهنی عطارد
ارسال در: 1393/04/29-09:36
عطارد با هسته آهنی‌اش همواره ذهن جامعه علمی را سر درگم‌ کرده و هم‌اکنون محققان معمای چگونگی تبدیل‌شدن این جرم کیهانی به یک سیاره آهنی را حل کرده‌اند.

عطارد با هسته آهنی‌اش همواره ذهن جامعه علمی را سر درگم‌ کرده و هم‌اکنون محققان معمای چگونگی تبدیل‌شدن این جرم کیهانی به یک سیاره آهنی را حل کرده‌اند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این سیاره دارای هسته‌ای است که 65 درصد جرم آن را تشکیل داده است؛ این در حالی است که هسته زمین 32 درصد از جرم آن را تشکیل می‌دهد.

بر اساس این مطالعه، عطارد و دیگر اجسامی که از لحاظ دارابودن فلزات به صورت نامعمولی غنی هستند، شاید بقایای به جامانده از تصادم‌های منظومه شمسی آغازین باشند که دیگر سیارات را ساخته‌اند.

عطارد سیاره کوچکی است که دو برابر هر سیاره زمینی دیگری عنصر آهن دارد و «اریک آسپهاوگ»، استاد دانشگاه ایالتی آریزونا، معتقد است این سیاره ممکن است نیمی از جبه‌اش را در برخورد با سیاره بزرگتری مانند پروتوناهید یا پروتوزمین از دست داده باشد.

این تصادم‌ها می‌توانسته به طور بالقوه‌ای جبه عطارد اولیه را بدون اعمال شوک شدید کنده باشند و بدنه عمدتا آهنی آن را بر جای گذاشته باشند.

آسپهاوگ به همراه آندرئاس روفر از دانشگاه برن سوئیس دستاورد علمی خود را با استفاده از نوعی سناریوی آماری درباره چگونگی ظهور و رشد سیارات ارائه داده‌اند.

جزئیات این مطالعه در مجله Nature Geoscience منتشر شد.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید