تبلیغات
نقش ضروری اقیانو‌س‌ها در حیات فرازمینی
ارسال در: 1393/04/31-12:18
محققان دانشگاه ایست انگلیا گام مهمی را برای کشف امکان وجود حیات در سیارات دیگر برداشته‌اند.

محققان دانشگاه ایست انگلیا گام مهمی را برای کشف امکان وجود حیات در سیارات دیگر برداشته‌اند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این مطالعه نقش حیاتی اقیانوس‌ها در آب و هوای سیارات زمین‌مانند را نشان می‌دهد؛ این در حالی است که تاکنون محاسبات رایانه‌ای در مورد آب و هوای زیست‌پذیر روی سیارات زمین‌مانند، بر جو آن‌ها متمرکز شده بودند. بر اساس یافته‌های جدید، وجود اقیانوس‌ها برای ثبات و زیست‌پذیری بهینه، حیاتی است.

تیم تحقیقاتی حاضر در این مطالعه، یک الگوی رایانه‌ای شبیه‌سازی‌شده‌ از چرخه اقیانوسی را روی یک سیاره زمین‌مانند فرضی و پوشیده از اقیانوس خلق کرد. دانشمندان چگونگی سرعت‌های چرخش سیاره‌ای مختلف بر انتقال حرارت را با در نظر گرفتن وجود اقیانوس‌ها بررسی کردند.

پروفسور دیوید استیونز در این باره گفت: تعداد سیارات در حال کشف در خارج از منظومه شمسی به سرعت افزایش می‌یابد و این تحقیق به تعیین توانایی یا عدم‌توانایی این سیارات در حفظ حیات بیگانه کمک می‌کند؛ این در حالی است که تاکنون اکثر مدل‌های زیست‌پذیری از تاثیر اقیانوس‌ها بر آب و هوا غافل مانده بودند.

استیونز ادامه داد: اقیانوس‌ها دارای ظرفیت بالایی برای کنترل آب و هوا هستند و موجب می‌شوند دمای سطحی در هنگام گرمای خورشید به کندی به تغییرات فصلی واکنش نشان دهد. آن‌ها باقی‌ماندن حرکت دمایی یک سیاره در سطوح قابل‌تحمل را تضمین می‌کنند.

دانشمندان دریافتند گرمای منتقل‌شده توسط اقیانوس‌ها اثر عمده‌ای بر توزیع دما در سراسر یک سیاره دارد و امکان زیست‌پذیری ناحیه وسیع‌تری از آن را ممکن می‌کند.

جزئیات این دستاورد علمی در مجله Astrobiology منتشر شد.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید