تبلیغات
آیا جهان ما حبابی در میان حباب‌های دیگر است؟
ارسال در: 1393/04/31-12:34
دانشمندان معتقدند جهان شاید یک حباب در میان دریایی کف‌آلود از دیگر جهان‌های حبابی باشد.

دانشمندان معتقدند جهان شاید یک حباب در میان دریایی کف‌آلود از دیگر جهان‌های حبابی باشد.

  این محققان امیدوارند مجموعه‌ای جدید از آزمایشات بتواند دیدگاه جدیدی را درباره نظریه «چندجهانی» ارائه دهد که بر اساس آن، جهان کنونی فقط یکی از چند جهان است.

آن‌ها مدعی‌اند نخستین شبیه‌سازی را برای آزمایش نظریه چندجهانی خلق کرده‌اند.

دانشمندان «موسسه فیزیک نظری Perimeter» در کانادا بر این باورند نظریه چندجهانی از ایده وجود خلا در آغاز زمان نشات گرفته و این خلا مملو از انرژی تاریک، انرژی خلا، میدان تورمی یا میدان هیگز بود.

به گفته محققان حاضر در این مطالعه، مانند آب یک استخر، این انرژی زیاد شروع به تبخیرشدن کرد و حباب‌هایی را شکل داد؛ هر حباب شامل خلا دیگری بود که انرژی آن پایین‌تر بود.

این انرژی حباب‌ها را منبسط کرده و در نتیجه تعدادی از حباب‌ها با یکدیگر برخورد و حباب‌های ثانویه‌ای را تولید کردند. هر یک از این حباب‌ها یک جهان بود و در این تصویر، جهان حبابی در دریایی کف‌دار از جهان‌های حبابی است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید