تبلیغات
انتخاب یک زن به عنوان سرپرست تیم تحقیقاتی‌ جستجوی حیات در مریخ ناسا
ارسال در: 1393/05/16-11:58
برای نخستین‌بار، یک زن و شهروند غیر‌آمریکایی به عنوان محقق ارشد مأموریت مریخ‌نورد جدید ناسا انتخاب شد.

  دکتر «ابیگیل آلوود» محقق 41 ساله استرالیایی که درحال حاضر به عنوان زمین‌شناس در آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) ناسا مشغول فعالیت است، به عنوان محقق اصلی و سرپرست تیم تحقیقاتی مأموریت جستجوی حیات در مریخ انتخاب شد. دکتر «آلوود» نخستین زن و شهروند غیر آمریکایی است که محقق ارشد برنامه مریخ‌نورد 2020 ناسا و مسئول اصلی ابزار PIXL مریخ‌نورد شده است.

فناوری ابداعی این محقق، امکان بررسی دانه‌های ریز سنگ‌های مریخ در زیر میکروسکوپ را فراهم می‌کند؛ از این طریق مریخ‌نورد جدید ناسا که سال 2020 راهی سیاره سرخ خواهد شد، شانس بیشتری برای کشف نشانه‌های احتمالی حیات بر سطح این سیاره خواهد داشت.دکتر «آلوود» در سال 2006 به عنوان یکی از 10 ذهن برتر علمی جهان معرفی شده بود.

مریخ‌نورد جدید ناسا - که برادر دوقلوی مریخ‌نورد کنجکاوی محسوب می‌شود - مجهز به ابزار علمی بسیار پیشرفته‌ای از جمله ابردوربین مجهز به پرتو لیزری سبز رنگی، ابزار PIXL برای اسکن‌کردن دقیق مواد شیمیایی با استفاده از پرتو اشعه ایکس، سیستم راداری نفوذکننده به عمق موسوم به RIMFAX و دستگاه Moxie برای تبدیل دی‌اکسید کربن به اکسیژن خواهد بود که به بررسی بهتر مریخ و کشف نشانه‌های احتمالی حیات کمک خواهد کرد.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید