تبلیغات
ثبت رکورد جدید کاوشگر ناسا در سیاره مریخ
ارسال در: 1393/05/18-11:06
کاوشگر فرصت ناسا اکنون دارنده عنوان اولین خودروی ساخت دست بشر است که توانسته مسافت بیشتری از همتایان خود را بر روی سطح یک جهان دیگر طی کند.

کاوشگر فرصت ناسا اکنون دارنده عنوان اولین خودروی ساخت دست بشر است که توانسته مسافت بیشتری از همتایان خود را بر روی سطح یک جهان دیگر طی کند.

مریخ‌نورد فرصت که در مارس 2004 در سیاره سرخ فرود آمد، پس از 40 کیلومتر حرکت، اکنون رکورد بیشترین مسافت طی شده در یک جهان خارجی توسط یک کاوشگر را در اختیار دارد.رکورد قبلی به کاوشگر لونوخود 2 اتحادیه جماهیر شوروی تعلق داشت که در سال 19763 بر روی ماه فرود آمده بود.

به گفته ناسا، اگر کاوشگر بتواند مسافتی تا حدود 42 متر را طی کند، به سایت بزرگ بررسی بعدی خواهد رسید که محققان آن را «دره ماراتن» نامیده‌اند.

این اعداد بر اساس محاسباتی هستند که اخیرا با استفاده از تصاویر دوربینهای مدارگرد اکتشافی ماه ناسا از مسیر لونوخود 2 انجام شده‌اند.

کاوشگر فرصت اکنون در حال اکتشاف و بررسی دهانه اندوور در سیاره مریخ است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید