تبلیغات
موفقیت فضانوردان در هدایت یک کاوشگر زمینی از فضا
ارسال در: 1393/05/22-09:25
یک فضانورد سازمان فضایی اروپا اخیر یک کاوشگر به اندازه خودرو را از فضا به حرکت درآورده که می‌تواند در آینده فضانوردان را به خودروهای حاضر در جهانهای بیگانه مرتبط کند.

یک فضانورد سازمان فضایی اروپا اخیر یک کاوشگر به اندازه خودرو را از فضا به حرکت درآورده که می‌تواند در آینده فضانوردان را به خودروهای حاضر در جهانهای بیگانه مرتبط کند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، الکساندر گرست از ایستگاه فضایی بین‌المللی به هدایت کاوشگر «یوروبوت» (Eurobot) در مجموعه‌ای از مانورهای ظریف بر روی زمین پرداخت که همچنین نشانگر یک شبکه جدید فضایی بود.

در طول یک ارتباط زنده 90 دقیقه‌ای در روز هفتم اوت (17 مرداد)، گرست برای کار با یوروبوت از یک لپ‌تاپ کنترلگر در ایستگاه فضایی با تکیه بر بازخورد ویدیو و داده برای انتقال فرمانها از ارتفاع 400 کیلومتر استفاده کرد.

این ارتباط توسط شبکه جدیدی ارائه شد که فرمانها را در زمان بروز اختلال در سیگنالها و از بین رفتن خط مستقیم با زمین یا واحد سطح ذخیره کرده و آنها را پس از اتصال مجدد ارتباط، ارسال می‌کند.

در آینده، کنترل روباتها بر روی مریخ یا ماه نیازمند نوعی اینترنت فضایی برای ارسال و دریافت فرمانهای از راه دور خواهد بود. چنین شبکه‌هایی همچنین باید تاخیر در سیگنالها را در فواصل زیاد تطبیق داده و امکان ارتباط فضانوردان و کاوشگرها در مریخ را با کنترلگرهای ماموریت در زمین در نظر بگیرند.

این نمایش دومین تجربه از مجموعه آزمایشات تحت پروژه Meteron محسوب می‌شود. اولین بار سونیتا ویلیامز از ناسا از یک نسخه ابتدایی شبکه برای هدایت کاوشگر مدل در مرکز عملیاتی ESOC سازمان فضایی اروپا در آلمان استفاده کرده بود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید