تبلیغات
ثبت لحظه سوختن «سیگنوس» در ورود به جو زمین
ارسال در: 1393/05/28-18:55
یکی از فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی، لحظه ورود و سوختن کپسول باری سیگنوس در جو زمین را ثبت کرده است.

یکی از فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی، لحظه ورود و سوختن کپسول باری سیگنوس در جو زمین را ثبت کرده است.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کپسول باری سیگنوس که یک ماه قبل با محموله‌ای به وزن 1496 کیلوگرم راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) شده بود، با محموله‌ دیگری شامل زباله‌ و وسایل مستهلک فضانوردان در تاریخ 15 اوت (24 مرداد) از ایستگاه جدا و راهی زمین شد.

سیگنوس طبق برنامه در تاریخ 17 اوت (26 مرداد) در هنگام ورود به جو زمین بر فراز اقیانوس آرام از بین رفت.

«الکساندر گرست» فضانورد آلمانی آژانس فضایی اروپا (ESA) که در ایستگاه فضایی حضور دارد، موفق به ثبت لحظه ورود و آتش گرفتن کپسول باری سیگنوس در جو زمین شده است.

برخلاف کپسول باری دراگون شرکت اسپیس‌ایکس یا کپسول سایوز روسیه که قادر به عبور سالم از جو زمین هستند، سیگنوس در هنگام بازگشت به زمین و در حرارت جو نابود می‌شود.

شرکت خصوصی اوربیتال ساینس در قالب قراردادی به ارزش 1.9 میلیارد دلار با ناسا، طی هشت مأموریت وظیفه انتقال تجهیزات به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) را با استفاده از کپسول باری سیگنوس برعهده گرفته است.

شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس نیز با انعقاد قراردادی به ارزش 1.6 میلیارد دلار، تجهیزات مورد نیاز فضانوردان را با استفاده از کپسول باری دراگون به فضا منتقل می‌کند؛ مأموریت بعدی دراگون برای 19 سپتامبر (28 شهرویر) برنامه‌ریزی شده است.

انتهای پیام

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید