تبلیغات
مرزهای بیکران فضا آنلاین شد
ارسال در: 1393/06/13-10:50
وبگاه خبری مجله فضایی با عنوان

وبگاه خبری مجله فضایی با عنوان "مرزهای بیکران فضا" با موضوعات متنوع در زمینه علوم فضایی توسط تعدادی از فعالان رسانه ای کشور راه اندازی شد.

بیش از دو دهه پیش در اواسط آبان ماه ۱۳۶۹، نشریه ماهانه‌ای برای نخستین بار در دکه‌های روزنامه فروشی‌ دیده شد که یک نوآوری بی‌نظیر در تاریخ مطبوعات ایران به شمار می‌رفت. مجله‌ای با نام «مرزهای بیکران فضا». این ماهنامه، نخستین رسانه مکتوب در طول تاریخ مطبوعات ایران بود که نه تنها حروف چینی و صحفه‌آرایی آن با رایانه صورت می‌گرفت، بلکه عکس‌ها اسکن می‌شد و صفحه‌هایش به صورت فیلم به لیتوگرافی تحویل می‌گردید. البته این تنها برتری مرزهای بیکران فضا نبود. به لحاظ محتوا نیز ماهنامه، نوآوری‌های شگفت انگیزی داشت.

مصاحبه‌های اختصاصی با فضانوردان در سال‌هایی که هنوز خبری از اینترنت و ایمیل نبود، گزارش‌های اختصاصی از پرتاب‌های فضایی، ویژه نامه‌ها و ضمیمه‌های جذاب، مطالب متنوع و دست اول و غیره از دیگر ویژگی‌های خاص این مجله به شمار می رفت.اما دیری نگذشت که مرزهای بیکران فضا با بادهای سرد نامهربانی، کم‌کم افسرده و پژمرده شد و مشتاقان اخترشناسی و فن‌آوری فضایی با ظهور نشریات دیگری همچون ماهنامه نجوم و ماهنامه هوافضا توانستند علاقه‌مندی‌های علمی خود را تا حدی ارضا کنند.هم اکنون سیروس برزو صاحب امتیاز و سردبیر مجله مرزهای بیکران فضا، به همراه جمعی از روزنامه‌نگاران علمی کشور و به همت جوانان با انگیزه و علاقمند، این نشریه را این بار با ساختاری متفاوت بر بستر وب احیا کرده‌اند و امید است با حمایت و پشتیبانی خوانندگان و تمامی علاقمندان به دانش و فناوری فضایی، شاهد گسترش، رشد و اثربخشی خوب در حوزه فعالیت‌هایش باشیم.

بنیانگذار و صاحب‌امتیاز: سیروس برزو
سردبیر: شهرام یزدان‌پناه
دبیرتحریریه و مدیر اجرایی: محمدرضا رضایی
مشاوران: توفیق حیدرزاده، سیاوش صفاریان‌پور، پوریا ناظمی، سلیمان فرهادیان
شورای اجرایی:‌ خاطره بهی، ریحانه میرمحمدی، مریم فخیمی، سعید جعفری

منبع :http://spacemag.ir
نظرات ارسالی:
 
علی محمد شمس
1393/06/24   8:09:00 AM
درود. کار زیبای شما را می ستایم.من که فرزند این سرزمینم در پی خوشه ایی خوشه چینم.......

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید