تبلیغات
مخابره نخستین طیف دور فرابنفش کاوشگر روزتا از سطح دنباله‌دار
ارسال در: 1393/06/17-12:15
طیف‌نگار فرابنفش «آلیس» ناسا سوار بر مدارگرد روزتا نخستین کشفیات علمی‌اش را ارائه داد.

طیف‌نگار فرابنفش «آلیس» ناسا سوار بر مدارگرد روزتا نخستین کشفیات علمی‌اش را ارائه داد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدارگرد روزتا که متعلق به آژانس فضایی اروپاست، حول دنباله‌دار 67P/Churyumov-Gerasimenko می‌چرخد و نخستین فضاپیمایی لقب گرفته که یک دنباله‌دار را از نزدیک بررسی می‌کند.

ماه گذشته با آغاز نقشه‌برداری آلیس از سطح این دنباله‌دار، این سامانه نخستین طیف دور فرابنفش خود از سطح یک دنباله‌دار را خلق کرد. تیم مطالعاتی آلیس روی زمین با مطالعه داده‌های دریافتی از دنباله‌دار موردمطالعه پی برد که این جرم کیهانی در طول‌موج‌های فرابنفش به طور عجیبی تاریک است و این که سطح آن تا این لحظه گودال‌های یخی-آبی بزرگی نداشته است.

آلیس همچنین در حال شناسایی هیدروژن و اکسیژن در جو دنباله‌دار است. این فناوری توسط «بخش علوم فضایی و مهندسی» موسسه تحقیقات جنوب‌ غرب (SwRI) ساخته شده و منشا، ترکیبات و فعالیت دنباله‌دار را کنکاش می‌کند. ماموریت این سامانه، به دست آوردن دیدگاه‌هایی با تفکیک‌پذیری بالا و حساس از ترکیب دنباله‌دار عنوان شده که در مشاهدات زمین‌محور یا مداری به دست نمی‌آیند.

طول‌موج‌های فرابنفشی که آلیس مشاهده می‌کند، حاوی اطلاعاتی استثنایی درباره ترکیب جو و ویژگی‌های سطح دنباله‌دار موردمطالعه هستند.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید