تبلیغات
چین به دنبال پرتاب مدارگرد آزمایشی به ماه در سال جاری
ارسال در: 1393/06/19-11:56
چین به دنبال اعزام مدارگرد آزمایشی خود به ماه و بازگرداندن آن به زمین در سال جاری میلادی است.

چین به دنبال اعزام مدارگرد آزمایشی خود به ماه و بازگرداندن آن به زمین در سال جاری میلادی است.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این آزمایش با هدف پی‌ریزی ماموریت بازگرداندن نمونه‌ از ماه «چانگه 5» (Chang'e 5) در سال 2017 انجام می‌شود.

مدارگرد آزمایشی ماه برای پرتاب برنامه‌ریزی‌شده‌اش به «مرکز پرتاب ماهواره‌ای ژیانگ» در استان سیچوآن منتقل شده است. این ماموریت نمایانگر نخستین تلاش چین برای بازگرداندن یک مدارگرد ماه به زمین مطابق بیانیه «سازمان دولتی علوم چین» و «صنایع دفاع ملی» این کشور است.

ماموریت جدید شامل ورود مجدد سریع مدارگرد به جو زمین است. طی این فرآیند، یک کپسول که برای ورود دوباره به جو طراحی شده، از ماه به جو زمین وارد می‌شود و سپس روی زمین فرود می‌آید.

ماموریت آزمایشی چانگه 4 پس از ماموریت چانگه 3 انجام می‌شود که نخستین فرودگر و کاوشگر چین را در سال 2013 روی سطح ماه فرود آورد. این ماموریت به نوبه خود به دنبال ماموریت‌های مدارگرد ماه چانگه 1 و چانگه 2 در سال‌های 2007 و 2010 انجام شد.

با این حال، ماموریت آزمایشی جدید با فناوری‌های موردنیاز ماموریت چانگه 5 در سال 2017 سازگار می‌شود. این ماموریت شامل نمونه‌گیری، اوج‌گیری از سطح زمین به سمت ماه، ملاقات و الحاق در مدار قمر زمین و همچنین ورود دوباره به جو زمین عنوان شده است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید