تبلیغات
جدیدترین فضاپیمای سرنشین‌دار ناسا رونمایی شد
ارسال در: 1393/07/08-17:30
ناسا یک گام به سوی پرتاب جدیدترین فضاپیمای سرنشین‌دار به فضای عمیق نزدیک شده‌ است.

ناسا یک گام به سوی پرتاب جدیدترین فضاپیمای سرنشین‌دار به فضای عمیق نزدیک شده‌ است.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به تازگی محققان «مرکز فضایی کندی» شاهد ظهور کپسول اوریون از بخش مونتاژ این مرکز بودند و این درست سه ماه پیش از نخستین پرواز آزمایشی این سامانه به فضاست. گفته می‌شود طول این کپسول، ماژول متصل‌ به آن‌ به همراه حلقه آداپتورش 12 متر است.

در طول پرواز آزمایشی چهارم دسامبر (13 آذر)، این کپسول بدون سرنشیین حدود 5800 کیلومتر در اعماق فضا سفر خواهد کرد، دو دور اطراف زمین خواهد چرخید و سپس در ارتفاع 32 هزار کیلومتری دوباره وارد جو زمین می‌شود. سرانجام، کپسول در آن سوی ساحل سان‌دیه‌گو در اقیانوس آرام فرود خواهد آمد و تمامی این ماموریت چهار و نیم ساعت طول می‌کشد.

دومین پرواز آزمایشی اوریون سال 2018 خواهد بود و در این سال کپسول بدون‌سرنشین دیگری بر روی مگاموشک جدید ناسا به نام SLS (که هنوز در حال طراحی و ساخت است) به فضا اوج خواهد گرفت.

ناسا به دنبال قراردادن فضانوردان در اوریون در سال 2021 برای کاوش فضای عمیق است و این کپسول می‌تواند تا چهار نفر را حمل کند. هدف آژانس فضایی از ساخت اوریون اعزام انسان‌ها به سیارک‌ها و مریخ اعلام شده و هیچ سفری به ایستگاه بین‌المللی فضایی برای آن در نظر گرفته نشده است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید