تبلیغات
بالا گرفتن اعتراض به رقابت «تاکسی فضایی» ناسا
ارسال در: 1393/07/08-17:31
شرکت سیرا نوادا یکی از شرکت‌کنندگان در رقابت تاکسی فضایی خواستار تجدیدنظر در نتیجه نهایی این رقابت شد.

شرکت سیرا نوادا یکی از شرکت‌کنندگان در رقابت تاکسی فضایی خواستار تجدیدنظر در نتیجه نهایی این رقابت شد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بازنشستگی برنامه شاتل فضایی، ناسا برای انتقال فضانوردان و تجهیزات به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به فضاپیمای ترابری خودکار (ATV) اروپا، کپسول فضایی سایوز و کپسول باری پروگرس روسیه وابسته است.

ناسا با هدف کاهش وابستگی به روسیه، بدنبال طراحی کپسول فضایی سرنشین‌دار و توسعه همزمان برنامه تاکسی فضایی است.

در رقابت تاکسی فضایی که برای انتقال فضانوردان به ISS مورد استفاده قرار خواهد گرفت، سه شرکت خصوصی بوئینگ، اسپیس‌ایکس و سیرا نوادا حضور داشتند که در نهایت دو شرکت بوئینگ و اسپیس‌ایکس به ترتیب موفق به عقد قراردادهای 4.2 و 2.6 میلیارد دلاری با ناسا شدند.

اما اعلام این نتایج با اعتراض شدید شرکت سیرا نوادا (SNC) مواجه شده است.

مسئولان این شرکت مدعی هستند که طرح ارائه شده از سوی آنها باعث صرفه‌جویی 900 میلیون دلاری برای انتقال فضانوردان به ایستگاه فضایی خواهد شد؛ درنتیجه مسئولان دولتی و ناسا باید در طرح‌های انتخاب شده تجدیدنظر کنند.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید