تبلیغات
ویژه هفته جهانی فضا پخش مستند زندگی در مریخ
ارسال در: 1393/07/16-16:54
هیجدهمین برنامه سینما دانش، ویژه هفته جهانی فضا، به همت مرکز آموزش نجوم ادیب با نمایش مستند

در حال حاضر سیاره مریخ، در کانون توجهات و کاوش های فضایی است و هم اکنون 2 سطح نورد و 5 مدارگرد به بررسی و کاوش آن می پردازند. از طرفی دیگر سازمان های فضایی جهان و برخی از شرکت های خصوصی برنامه هایی برای ارسال انسان به مریخ و ساخت پایگاه های دائمی در این سیاره را در دستور کار خود قرار داده اند. از سفر یک طرفه به مریخ و مهاجرت انسان به آن جا گرفته و امکان کشف حیات در سیاره سرخ فام منظومه شمسی از مهم ترین و چالش برانگیزترین موضوعاتی است که ذهن دانشمندان و مهندسان را درگیر خود کرده است.

مستند زندگی در مریخ، محصول سال 2008، سومین بخش از سری مستند کیهان (The Universe کاری مشترک از شبکه های (مستند و تاریخ) آمریکا است، که در آن به چگونگی ترک سیاره زمین و سفر به سیاره ای دیگر از جمله سیاره سرخ می پردازد. در این مستند با برخی از کارشناسان طراز اول ناسا، گفتگو شده است. مستند "زندگی در مریخ" درباره چگونگی آزمایش و کاوش های علمی جهت ساختن "نخستین شهرهای فضایی، بهره برداری از منابع انرژی، توسعه نسل آینده کاوشگرها و روبات های فضایی"، اطلاعاتی در سیاره مریخ صحبت می کند. همچنین در این مستند پیرامون خطراتی که مهندسین، دانشمندان و فضانوردان حاضر در این پروژه را تهدید می کند، مباحثی ارائه می شود.

در هیجدهمین برنامه سینما دانش، محمدرضا رضایی، نماینده ایران در انجمن مشورتی نسل فضا به همراه محسن دهقانی، مسئول انجمن نجوم زنده رود زرین شهر، به عنوان کارشناس، پیش از نمایش فیلم به سخنرانی خواهند پرداخت.

رضایی در سخنرانی خود درباره طرح ها و برنامه های فضایی برای مهاجرت انسان به مریخ و ساخت کلونی های فضایی در این سیاره صحبت خواهد کرد و پیرامون برنامه های بلندپروازانه برای مسکونی کردن این سیاره مطالبی را ارائه می کند.

محسن دهقانی هم به سراغ آخرین یافته های مریخ توسط کاوشگرهای فضایی می رود و درباره مدارگردهای "میون" و "مانگالیان" که اخیرا در مدار این سیاره قرار گرفته اند، توضیحاتی ارائه می کند. همچنین دهقانی در سخنرانی خود گزارشی از روند فعالیت های سطح نوردهای "کیوریاسیتی" و "آپورچونیتی" در مریخ ارائه خواهد کرد.

شرکت در برنامه های سینما دانش برای عموم شهروندان آزاد و رایگان است.

اطلاعات بیشتر: 36683535

منبع :adibcenter.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید