تبلیغات
فرود هواپیمای فوق ‌سری آمریکا پس از 22 ماه پرواز مداری
ارسال در: 1393/07/26-20:47
با فرودآمدن هواپیمای فضایی فوق ‌سری آمریکا در پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ در کالیفرنیا، ماموریت سری این سامانه هوایی به پایان رسید.

با فرودآمدن هواپیمای فضایی فوق ‌سری آمریکا در پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ در کالیفرنیا، ماموریت سری این سامانه هوایی به پایان رسید.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این هواپیمای فضایی بدون‌سرنشین با قابلیت استفاده مجدد، پس از 674 روز حضور در مدار و در قالب ماموریت OTV-3، روز جمعه ساعت 16:54 دقیقه به وقت تهران، مانند یک هواپیمای معمولی به زمین نشست. این فرود خودکار بدون هیچ گونه سانحه‌ای انجام شد.

این سامانه، 25 اکتبر سال 2012 بر فراز موشک Atlas/Centaur و از پایگاه هوایی کیپ‌ کارناوال فلوریدا به فضا اوج گرفت و رکورد طولانی‌ترین زمان حضور در مدار توسط یک هواپیمای فضایی با قابلیت استفاده مجدد را شکست.

رکورد پیشین در اختیار خود این هواپیما در ماموریت OTV-2 آن بود که در سال 2012 ثبت شده بود.

ماهیت دقیق ماموریت سری هواپیمای X-37B هنور مشخص نیست گرچه نیروی هوایی آمریکا اعلام کرده این سامانه ساخت بوئینگ، برای کاهش خطر و عملیات‌های توسعه طراحی شده است.

از زمان آغاز این برنامه، تعدادی بر این باور بوده‌اند ماموریت‌های مداری برای اهداف فناورانه یا آزمایش مواد، شناسایی یا آزمایش تسلیحات فضایی بوده اما نیروی هوایی آمریکا آزمایش تسلیحات را رد کرده است.

این هواپیمای فضایی هم‌اکنون در حال آماده شدن برای اوج‌گیری از پایگاه کیپ‌ کارناوال در سال آینده میلادی است.

هواپیمای مزبور ظاهری شبیه به شاتل فضایی دارد و طول آن 8.8 متر و طول بال‌هایش 4.5 متر گزارش شده است.

سرعت این هواپیمای فضایی رباتیک 25 برابر سریع‌تر از سرعت صوت است؛ این فناوری توسط موشک به مدار زمین منتقل شده و مانند هواپیمای معمولی بر روی باند فرود می‌نشیند.


اجزای سازنده هواپیمای فضایی فوق‌سری امریکا

هواپیمای فضایی فوق‌سری امریکا
منبع :ایسنا
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید