تبلیغات
کاشفان آینده‌ی فضا ربات‌های شاخک‌دار و انعطاف‌پذیر
ارسال در: 1393/07/26-22:34
آن‌طور که از روند تحقیقات پیدا است، ربات‌های فضایی نازک‌تر و منعطف‌تر می‌شوند. پژوهشگران در حال تحقیق روی سیستم‌های رباتیک الهام گرفته شده از خرطوم فیل، بازوهای اختاپوس و زبان زرافه هستند.

آن‌طور که از روند تحقیقات پیدا است، ربات‌های فضایی نازک‌تر و منعطف‌تر می‌شوند. پژوهشگران در حال تحقیق روی سیستم‌های رباتیک الهام گرفته شده از خرطوم فیل، بازوهای اختاپوس و زبان زرافه هستند. این ربات‌های شاخک‌دار در آینده می‌‌توانند محدوده وسیعی از کاربردهای فضایی را پوشش دهند، از دسترسی به نقاط دور از دسترس ایستگاه فضایی گرفته تا انجام کاوش‌های مریخی.

آیان واکر، پژوهشگر رباتیک دانشگاه کِلِمسون در ارائه‌ای به گروه آینده عملیات‌های فضایی ناسا اعلام کرد: این ربات‌ها تمامی کارهایی را که برای ربات‌های رایج سخت است، انجام می‌دهند. منظور این پژوهشگر از ربات‌های رایج، آن دسته از ربات‌هایی است که با الهام از دست انسان ساخته و برای انجام بی‌عیب و نقص کار مشخصی که برای آن طراحی شده‌اند، در سراسر دنیا کاربرد دارند. اما به گفته‌ی واکر، این ماشین‌ها برای انجام کارهای دقیق در محیط‌هایی با زیربنای مناسب ساخته می‌شوند و از انعطاف و انطباق کمی برخوردارند.

واکر می‌گوید: «ما قصد داریم تا کار متفاوتی انجام دهیم. هدف توسعه‌ی ماشینی است که بتواند در سطح ظاهری نیز خود را با محیط جدید تطبیق دهد، حتی محیط‌هایی که پیش از این ندیده‌ایم. این ربات‌های مارمانند می‌توانند به آینده‌ی اکتشافات فضایی کمک کنند».

مثلاً فضانوردان می‌توانند این ربات‌ها را درون شکاف صخره‌های ماه یا مریخ یا هر جهان ناشناخته‌ی دیگری بفرستند و به جمع‌آوری اطلاعات از محیط‌های دور از دسترس یا خطر‌ناک بپردازند. این شاخک‌های نیرومند می‌توانند در مواقع نیاز به شکل لنگر و پایه‌ی ربات‌ هم به کمک آن بیایند. حتی با الهام از دم میمون که کاربرد حفظ تعادل نیز دارد، می‌توان از این اندام‌های انعطاف‌پذیر به عنوان بازوی تنظیم‌پذیر برای پایدار نگه داشتن ربات استفاده کرد.... ادامه‌ی مطلب

منبع :canot.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید