تبلیغات
دو کشته و زخمی در پی سقوط فضاپیمای سرنشین‌دار خصوصی آمریکا
ارسال در: 1393/08/10-10:03
یکی از فضاپیماهای سرنشین‌دار شرکت ویرجین‌گالکتیک روز گذشته (جمعه) در جریان یک پرواز آزمایشی در اثر بروز مشکل فنی منفجر شد که در جریان آن یکی از خلبانان کشته شد و دیگری به شدت آسیب دید.

یکی از فضاپیماهای سرنشین‌دار شرکت ویرجین‌گالکتیک روز گذشته (جمعه) در جریان یک پرواز آزمایشی در اثر بروز مشکل فنی منفجر شد که در جریان آن یکی از خلبانان کشته شد و دیگری به شدت آسیب دید.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، هواپیمای فضایی «اسپیس‌شیپ 2» به عنوان بخشی از برنامه‌های شرکت خصوصی ویرجین گالکتیک در حال پرواز آزمایشی بود که با یک نقص فنی روبرو شده و در صحرای موجاوه سقوط کرد.

معمولا دو خلبان برای پروازهای آزمایشی در هواپیمای فضایی حضور دارند. این پرواز از پایگاهی در صحرای موجاوه کالیفرنیا به فضا پرتاب شده بود. در این حادثه، خلبان توانست به موقع از هواپیمای در حال سقوط به بیرون بپرد، اما کمک خلبان موفق نشد.

هواپیمای فضایی اسپیس‌شیپ 2 یک خودروی پرتابی دو مرحله‌ای از برنامه پرواز فضایی ویرجین گالکتیک است. این خودرو به شکلی طراحی شده که پس از پرتاب از هواپیمای حامل وایت نایت2 جدا شده، سپس با نیروی موشک به سمت فضا صعود کرده و مجددا با نیروی خود به زمین باز می‌گردد.

این هواپیما با همکاری شرکت هوافضای Scaled Composites اجرایی شده بود.

به گفته شاهدان عینی، فضاپیمای توریستی پس از جدا شدن از جت حامل منفجر شد.

پرتاب اولیه این فضاپیما برای سه ساعت به منظور اطمینان از شرایط آب‌وهوایی در محل پرتاب به تعویق افتاده بود.

خودروهای پرتابی مورد استفاده ویرجین گالکتیک توسط شرکت Scaled Composites ساخته شده که به شرکت نورثروپ گرومان تعلق دارد.

در سال 2011، هواپیمای فضایی اسپیس‌شیپ 2 در جریان ورود مجدد به جو زمین با نقص فنی روبرو شده بود اما خلبانان توانسته بودند مشکل را برطرف کرده و با موفقیت آن را فرود بیاورند.

تحلیلگران در مورد برنامه‌های ریچارد برانسون، رئیس شرکت ویرجین‌گالکتیک برای سفرهای فضایی ابراز تردید کرده‌اند. برنامه پرتاب روز گذشته پیش از این چندین بار به تعویق افتاده بود.

به گزارش ایسنا، تاکنون حدود 700 تن برای یک سفر دو ساعته به ارتفاع 13 کیلومتری زمین بر روی هواپیمای فضایی اسپیس‌شیپ 2 که شامل یک تجربه بی‌وزنی پنج دقیقه‌ای است، بلیط رزرو کرده‌اند. هزینه هر بلیط 200 هزار دلار گزارش شده است.

اسپیس‌شیپ 2 یک هواپیمای فضایی شش سرنشینه با دو خلبان است که قرار است اولین سفرهای فضایی خصوصی به زیر مدار را انجام دهد.

این حادثه دومین نمونه از حوادث فضایی آمریکا در چند روز گذشته به شمار می‌رود. روز سه‌شنبه (هفتم آبان) یک موشک آنتارس شرکت اوربیتال ساینس تنها 15 ثانیه پس از پرتاب از پایگاهی در ویرجینیا سقوط کرد که در جریان آن، یک فضاپیمای باری به ارزش 200 میلیون دلار به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی از بین رفت.

 

هواپیمای فضایی اسپیس‌شیپ 2

بقایای هواپیمای فضایی اسپیس‌شیپ 2 در سحرای موجاوه
منبع :ایسنا
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید