تبلیغات
گزارش تصویری از شکست‌های فضایی در آمریکا تا بازگشت مدارگرد ماه چین به زمین
ارسال در: 1393/08/13-23:39
در هفته ای که گذشت رویداد هایی فضایی روی داد که شکست دو ماموریت تجاری، بازگشت تجهیزات ارسالی به ماه و پرتاب موفقیّت آمیز کپسول باری پروگرس از جمله ی آنان است. در این گزارش گذری بر آنچه در این هفته گذشت خواهیم داشت.

شکست آنتارس

پرتابگر آنتارس که شامگاه سه شنبه به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد پس از لحظات اوّلیّه به صورت ناگهانی سقوط کرده و منفجر شد. این پرتابگر حامل فضاپیمای بدون سرنشین سیگنوس بود. کپسول باری سیگنوس حاوی اقلام مورد نیاز ایستگاه فضایی بین المللی بوده. شرکت اوربیتال ساینس طی قراردادی ۱٫۶ میلیارد دلاری مسئولیت پرتاب هشت محموله ی باری به ایستگاه فضایی بین المللی را دارد که این سومین محوله ی پرتابی این شرکت بود. دو محموله ی پیشین با موفقیّت ماموریت خود را اجرا نموده اند. فرانک کولبسترون، معاون اجرایی شرکت اوربیتال ساینس، گفت: “هنوز برای یافتن آنچه رخ داده زود است.” امّا او اعلام نمود که در حالی که بررسی ها ادامه خواهند داشت اولویت اوّل، اطمینان از ایمنی تمام افراد درگیر در این ماموریت خواهد بود. پرتاب این موشک در تسهیلات پروازی والوپ در جزیره ای از ایالت ویرجینیا انجام شده که هیچ گونه تلفات انسانی نداشته است. همچنین نمونه برداری های انجام شده هیچ گونه ضرر زیست محیطی قابل مشاهده ای را نشان نمی دهند. با این حال سکوی پرتاب موشک آسیب دیده و مقدار زیادی از تجهیزات فضایی از بین رفته است. با اینکه این محموله هیچگاه به موقع به مقصد نرسید با این حال ساکنان ایستگاه فضایی مشکل تدارکاتی نخواهند داشت.

ادامه گزارش را در لینک زیر بخوانید:

http://spacemag.ir/?p=1672

منبع :www.spacemag.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید