تبلیغات
پرتاب موشک جدید ناسا به تعویق افتاد
ارسال در: 1393/08/14-08:37
پرتاب موشک RAISE ناسا با قابلیت تهیه 1500 تصویر از خورشید در مدت پنج دقیقه که برای امروز (دوشنبه) از پایگاه فضایی وایت‌ساندز در نیومکزیکو برنامه‌ریزی شده بود، به دلیل شرایط بد جوی به روز پنج‌شنبه (15 آبان) موکول شد.

پرتاب موشک RAISE ناسا با قابلیت تهیه 1500 تصویر از خورشید در مدت پنج دقیقه که برای امروز (دوشنبه) از پایگاه فضایی وایت‌ساندز در نیومکزیکو برنامه‌ریزی شده بود، به دلیل شرایط بد جوی به روز پنج‌شنبه (15 آبان) موکول شد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موشک RAISE – آزمایش طیف‌نگار تصویربرداری جذب سریع – قادر به تهیه پنج تصویر در ثانیه از خورشید است.

هدف از این مأموریت، بررسی تغییرات بسیار سریع و لحظه‌ای است که نزدیک به مناطق فعال خورشید روی می‌دهند.

این بخش‌ها، مناطقی از میدان‌های مغناطیسی شدید و پیچیده‌ای هستند که قادر به تولید فوران‌های عظیم بر روی خورشید هستند و انرژی و ذرات را در تمامی جهات به فضا پرتاب می‌کنند.

«دان هاسلر» از محققان موسسه تحقیقات ساوث‌وسترن تأکید کرد: حتی در یک پرواز پنج دقیقه‌ای می‌توان به جزئیات دقیق در خصوص این مناطق فعال خورشیدی دست پیدا کرد.

موشک RAISE نوعی از داده‌ موسوم به طیف‌نگاره (spectrogram) را ایجاد می‌کند که در آن نور خورشید در طول موج‌های مختلف جداسازی می‌شود.

خورشید در حال حاضر در دوره اوج فعالیت بوده و طی چند هفته گذشته، جرقه‌های خورشیدی در کلاس ایکس تولید کرده است؛ اکنون محققان ناسا قصد دارند با استفاده از این موشک، یکی از این مناطق فعال را بررسی کرده و درک بهتری از پویایی عامل این فوران‌ها بدست آورند.

محققان امیدوارند که بتوانند چگونگی حرکت گرما و انرژی در این مناطق فعال را مشاهده و علت تندتر شدن روند فوران‌های خورشید را شناسایی کنند.

منبع :ایسنا
نظرات ارسالی:
 
ناصر شیرافکن
1393/08/14   10:57:00 PM
مشاهده نحوه بمباران خورشید با چشم غیر مصلح

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید