تبلیغات
از سرگیری پروازهای آزمایشی «اسپیس‌شیپ 2» تا سال آینده
ارسال در: 1393/08/14-09:10
مسؤولان شرکت ویرجین‌گالکتیک با وجود بروز سانحه فضایی اخیر برای هواپیمای فضایی «اسپیس‌شیپ 2»، از آماده شدن نسبی هواپیمای جدید و از سرگیری پرواز‌های آزمایشی تا سال آینده خبر دادند.

مسؤولان شرکت ویرجین‌گالکتیک با وجود بروز سانحه فضایی اخیر برای هواپیمای فضایی «اسپیس‌شیپ 2»، از آماده شدن نسبی هواپیمای جدید و از سرگیری پرواز‌های آزمایشی تا سال آینده خبر دادند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، هواپیمای فضایی «اسپیس‌شیپ 2» متعلق به شرکت خصوصی ویرجین‌گالکتیک روز جمعه نهم آبان در حال انجام پرواز آزمایشی در صحرای موجاوه، در اثر بروز مشکل فنی منفجر شد که به کشته و زخمی شدن دو خلبان آن منجر شد.

«مایکل آلزبری» خلبان 39 ساله آمریکایی که در این سانحه جان خود را از دست داد، تاکنون 9 بار در پروازهای آزمایشی با هواپیمای فضایی «اسپیس‌شیپ 2» شرکت کرده بود.

گفته می‌شود که موتور موشک این هواپیمای فضایی برای نخستین‌بار از نوع جدید سوخت – نوعی سوخت جامد پلاستیکی مشتعل شده بوسیله اکسید نیتروژن مایع - استفاده کرده بود.

باوجود این سانحه، مسئولان شرکت ویرجین‌گالکتیک از ادامه پیگیری انجام برنامه گردشگری فضایی خبر می‌دهند.

«جورج وایت‌سایدز» مدیر شرکت گردشگری فضایی ویرجین‌گالکتیک تأکید کرد: سیستم جدید سوخت در هواپیمای فضایی منفجر شده بطور مرتب مورد آزمایش قرار گرفته بود و هنوز نمی‌توان در خصوص علت این سانحه اظهارنظر دقیقی کرد

«وایت‌سایدز» خاطر نشان کرد: هواپیمای فضایی جدید «اسپیس‌شیپ 2» حدود 65 درصد تکمیل شده است و با تکمیل تحقیقات توسط انجمن ملی ایمنی حمل و نقل – که حدود یکسال بطول می‌انجامد – مراحل پرواز آزمایشی آغاز خواهد شد.

تصاویر ویدئویی مختلف، داده‌های راداری، تصاویر ضبط شده با دوربین‌های پایگاه نیروی هوایی ادواردز، اطلاعات موجود در کارت‌های ذخیره‌سازی داده در هواپیما به کارشناسان برای کشف علت این سانحه کمک خواهد کرد.

انتظار می‌رفت که نخستین پرواز هواپیمای فضایی «اسپیس‌شیپ 2» در ماه مارس سال 2015 انجام شود، اما وقوع این سانحه تردیدهای فراوانی را در ذهن 700 گردشگر فضایی که اقدام به پیش‌خرید بلیت 250 هزار دلاری این پرواز زیرمداری کرده‌اند، ایجاد کرده است.

منبع :ایسنا
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید