تبلیغات
بارش شهابی نادر در سیاره مریخ
ارسال در: 1393/08/17-12:28
دانشمندان در روز جمعه اذعان داشتند؛ گذر نزدیک دنباله دار سایدینگ اسپرینگ (۱) از نزدیکی مریخ، که ماه گذشته چندین تن گرد و عبار را به جو مریخ ریخته است، احتمالا صحنه ای کوتاه اما بسیار جذاب و دیدنی از بارش شهابی ایجاد کرده، صحنه ای که هیچ فضانوردی تاکن

 این دنیاله دار، خطر بسیار جدی ای برای مدارگرد بین المللی مریخ به شمار می رفت. با اینکه که مهندسان فکر نمی کردند دنباله دار خطری ایجاد کند، آماده بودند که در صورت خطر مدارگرد ها را به سمت دیگر مریخ هدایت کنند.

جیم گرین (۲)، مدیر علوم سیاره ای در مقر ناسا گفت: پس از مشاهده ی خطرات دنیاله دار برای مریخ و پاشیدن گرد و غبار به جو آن، بسیار خوشجال بودم که تصمیم گرفتیم این فضاپبما را به طرف دیگر مریخ و دور از حطر قرار دهیم تا در معرض اوج گذر و ریزش گرد و غبار نباشد. من واقعا عقبده دارم پنهان کردن فضاپبما آن را نجات داده و به ما فرصت ویژه ای برای مشاهده دنباله دار می دهد.

به نقل از مرزهای بیکران فضا به گزارش اسپیس فلایت نو ، سایدینگ اسپرینگ که دنباله دار سی-۲۰۱۳-آ-۱ (۳) نام گرفته، از ابر اورت (۴)، ناحیه یخی وسیع باقی مانده از پیش از تولد منظومه شمسی، ۴٫۶ بیلیون سال پیش که از فرارتر از مدار پلوتون تا نیمه راه نزدیک ترین ستاره کشیده شده، ناشی شده است. این اولین سفر سایدینگ اسپرینگ به درون منظومه شمسی بود، سفری که یک ملیون سال پیش یا بیشتر آغاز شده، زمانی که تحت تاثیر گرانش یک ستاره عبوری قرار گرفته و مسیرش را تغییر داده است.

ادامه را در لینک زیر مطالعه کنید:

http://spacemag.ir/?p=1796


منبع :http://spacemag.ir/?p=1796
نظرات ارسالی:
 
الهام مالکی
1393/08/19   9:16:00 PM
واقعا جالب و غیر قابل تصور.....

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید