تبلیغات
برنامه چین برای پرتاب مریخ‌نورد تا سال 2020
ارسال در: 1393/08/26-09:58
پس از موفقیت هند در ارسال کاوشگر به مدار سیاره سرخ، چین نیز قصد دارد تا سال 2020، مریخ‌نوردی را راهی این سیاره کند.

پس از موفقیت هند در ارسال کاوشگر به مدار سیاره سرخ، چین نیز قصد دارد تا سال 2020، مریخ‌نوردی را راهی این سیاره کند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، طرح رسمی کاوشگر مریخ چین هنوز به طور رسمی اعلام نشده است، اما «اویانگ ژیوان»، محقق ارشد مأموریت کاوشگر ماه چین از طرح این کشور برای ارسال مریخ‌نورد به سیاره سرخ در سال 2020 و طرح جمع‌آوری نمونه خاک و بازگرداندن به زمین تا 2030 خبر داد.

در حال حاضر مدلی در اندازه واقعی از این مریخ‌نورد در نمایشگاه هوایی چین 2014 به نمایش گذاشته شده است؛ این مریخ‌نورد از لحاظ اندازه نسبتا بزرگ و مقاوم‌تر بوده و از توانایی بهتر بالا رفتن از موانع برخوردار است.

طرح مفهومی این مریخ‌نورد شامل وسیله‌ای شش چرخ مشابه ماهنورد یوتو، اما از لحاظ اندازه کمی بزرگتر است.

درحالی که یوتو نمی‌تواند از موانعی بلندتر از 20 سانتی‌متر عبور کند، انتظار می‌رود که قدرت عبور از موانع مریخ‌نورد جدید بسیار بالاتر باشد.

وزن این مریخ‌نورد مشابه مریخ‌نوردهای روح (Spirit) و فرصت (Opportunity) ناسا در حدود 180 کیلوگرم خواهد بود.

سال گذشته (آذر 92) ماهنورد Jade Rabbit ملقب به یوتو به عنوان اولین ربات فرود آمده بر روی سطح ماه پس از نزدیک به چهار دهه، بر روی دشت آتشفشانی SINUS IRIDUM قرار گرفت؛ همچنین مدارگرد آزمایشی چانگه-4 اوایل ماه جاری در مدار ماه قرار گرفت.

چین علاوه بر موفقیت در مأموریت به ماه، در تلاش برای ساخت ایستگاه فضایی اختصاصی بوده و تلاش ناموفقی نیز در پرتاب کاوشگر به مریخ در سال 2011 داشته است.

منبع :ایسنا
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید