تبلیغات
عکس+ ویدئو پرتاب آزمایشی موفقیت آمیز اوریون
ارسال در: 1393/09/16-00:50
پرتابگر سنگین دلتا-۴، حامل فضاپیمای اوریون ناسا، در یک پرتاب آزمایشی در روز ۷:۰۵ صبح روز جمعه، ۵ دسامبر لز پایگاه هوایی کیپ کارناوال در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب شد.

صفورا تنباکویی

 اولین سفر این فضاپیما گام مهمی برای پرواز سفینه‌هایی است که در سال‌های آینده می‌توانند انسان را به اعماق فضا و از جمله به کره مریخ منتقل کنند.

با پرواز این موشک فریاد شادی در مرکز فضایی کندی بلند شد. از روز پنج شنبه ۲۷ هزار نفر برای تماشای پرواز این کپسول فضایی در اطراف این پایگاه فضایی جمع شده بودند اما پرواز به دلیل شرایط نامساعد جوی به روز جمعه موکول شد.

مارک گییر مدیر پروژه اوریون بیان کرد:

این یک پرواز دیدنی بود، راکت به خوبی عمل کرد.

این ماموریت اولین گام از یک برنامه چهار دهه‌ای سازمان فضایی ناسا برای فرستادن انسان به کره ماه و دیگر نقاط در فضا است. به گفته ناسا؛ پرتاب اوریون برنامه اکتشافات فضایی را که پس از پرتاب آخرین ناو کیهانی سرنشین دار به ایستگاه بین‌المللی فضایی به مدت سه دهه راکد مانده بود، تقویت کرده است.

برنامه سی ساله پرتاب های سرنشسن دار ناسا در سال ۲۰۱۱ خاتمه یافت و پس از آن، سازمان فضایی آمریکا برای انتقال فضانوردان خود به ایستگاه فضایی بین‌المللی با پرداخت ۷۱ میلیون دلار برای هر فضانورد از سفینه سایوز متعلق به سازمان فضایی روسیه استفاده می کند.

ادامه مطلب را در لینک زیر مطالعه فرمایید:

http://spacemag.ir/?p=2415

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید