تبلیغات
پرتاب فضاپیمای ماجراجوی ژاپنی به سمت یک سیارک
ارسال در: 1393/09/16-00:52
پرتابگر ژاپنی اچ-۲-آ (۱)، در روز سه شنبه ۲ دسامبر ۲۰۱۴ از پایگاه فضایی جزیره ای در ژاپن، فضاپیمای ماجراجویی را به سمت یک سیارک در گوشه ای از این کیهان پرتاب کرد.

ماموریت سفر رفت و برگشتی هایابوشا-۲ (۲) در ساعت ۱۱:۲۲ بعدازظهر به وقت محلی از پایگاه فضایی تانگاشیما (۳) در جنوب زاپن با صعودی رعدآسا آغاز شد.

 تجهیزات و بار حدودا ۵۹۰ کیلوگرمی کاوشگر، از سوخت هیدروژنی پرتابگر استفاده کرده و صدها کیلومتر برفراز اقیانوس آرام بالا رفت.

موتور مرجله نهایی پرتابگر، برای شتاب دادن و سرعت بخشیدن به فضاپیمای هایابوشا-۲ دوبار روشن شده و به کار افتاد تا کاوشگر را از گرانش زمین خارج کند.

به گزارش مرزهای بیکران فضا به نقل از وب سایت اسپیس فلایت نو، کاوشگر روباتیکی که شامل ۴ فرودگر بر سطح سیارک می باشد، در ساعت ۱:۰۹ صبح از پرتابگر جدا شده و سفر خود را به سمت سیارک آغاز کرد.

ادامه در لینک:

http://spacemag.ir/?p=2444

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید