تبلیغات
اندازه‌گیری کیهان با داده‌های واقعی برای نخستین بار
ارسال در: 1393/09/29-17:52
یک تیم بین‌المللی از محققان برای نخستین‌بار با استفاده از داده‌های واقعی به جای استفاده از نظریه‌ها و محاسبات، اقدام به اندازه‌گیری کیهانی کردند.

یک تیم بین‌المللی از محققان برای نخستین‌بار با استفاده از داده‌های واقعی به جای استفاده از نظریه‌ها و محاسبات، اقدام به اندازه‌گیری کیهانی کردند.محققان کالج سلطنتی لندن با همکاری محققان دانشگاه بارسلونا از داده‌های واقعی نجومی برای اندازه‌گیری فاصله استاندارد جهت درک بهتر گسترش کیهان استفاده کردند.داده‌های تحقیقات نجومی از درخشش ستارگان درحال انفجار (ابرنواختر) و الگوهای منظم در خوشه ماده برای اندازه‌گیری این فاصله مورد استفاده قرار گرفتند.ماده‌ای که این فاصله استاندارد را ایجاد کرد، حدود 400 هزار سال پس از انفجار بزرگ (Big Bang) شکل گرفت.

اندازه فاصله استاندارد پیش از این با استفاده از مدل‌های نظری تخمین زده می‌شدند، اما محققان برای نخستین‌بار از داده‌های رصد برای اندازه‌گیری این فاصله استفاده کردند.بر اساس تحقیقات صورت گرفته، طول این فاصله نزدیک به 480 میلیون سال نوری است که تقریبا مشابه پیش‌بینی‌های پذیرفته شده از مدل‌های مبتنی بر نسبت عام است.

نتایج این تحقیق در مجله Physical Review Letters منتشر شده است.

منبع :ایسنا
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید