تبلیغات
چه تعداد مأموریت به مقصد مریخ موفق بودند؟
ارسال در: 1393/10/15-14:23
از مجموع 42 مدارگرد و فرودگری که تاکنون راهی سیاره سرخ شدند، تنها 20 مأموریت با موفقیت همراه بودند.

از مجموع 42 مدارگرد و فرودگری که تاکنون راهی سیاره سرخ شدند، تنها 20 مأموریت با موفقیت همراه بودند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، ناسا درحالی پنجاهمین سالگرد نخستین مأموریت موفق به سیاره سرخ را جشن گرفت که پیش از این ده‌ها مأموریت موفق و ناموفق به این سیاره انجام شده است.

فضاپیمای Mariner-4 ناسا نخستین کاوشگری بود که با موفقیت به مدار سیاره سرخ رسیده و تصاویری از این سیاره به زمین مخابره کرد؛ این مأموریت هفتمین تلاش ناسا برای دستیابی به سیاره مریخ محسوب می‌شد.

پیش از آمریکا، پنج تلاش شوروی سابق برای دستیابی به مریخ با شکست مواجه شد؛ این کشور سرانجام در سال 1971 فرودگر/ مدارگرد Mars3 را با موفقیت به مدار سیاره سرخ فرستاد.

فرودگر Mars3‌ تنها 20 ثانیه پس از فرود بر سطح سیاره از کار افتاد، اما مدارگرد بمدت هشت ماه به فعالیت تحقیقاتی خود ادامه داد.

فرودگر/ مدارگرد وایکینگ 1و 2 ناسا نیز تصاویر دقیقی از سطح این سیاره تهیه و به زمین مخابره کردند.

فرود مریخ‌نوردهای فرصت و روح در سال 2004 و مریخ نورد کنجکاوی در سال 2012 از جمله دستاوردهای مهم ناسا در زمینه اکتشاف بر سطح مریخ محسوب می‌شوند.

در سال 2014 و تنها چند روز پس از رسیدن مدارگرد جدید ناسا به نام MAVEN به مدار سیاره سرخ، هند بعنوان نخستین کشور آسیایی، با کاوشگر Mangalyaan موفق به دستیابی به مریخ شد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید