تبلیغات
موفقیت مریخ‌نورد پیر در بالا رفتن از تپه 135متری
ارسال در: 1393/10/22-09:21
مریخ‌نورد فرصت در آغاز یازدهمین سال حضور بر سطح سیاره سرخ، موفق به بالا رفتن از یک تپه 135 متری شد.

مریخ‌نورد فرصت در آغاز یازدهمین سال حضور بر سطح سیاره سرخ، موفق به بالا رفتن از یک تپه 135 متری شد.

  مریخ‌نورد فرصت (Opportunity) ژانویه 2004 بر سطح سیاره سرخ فرود آمد و بیش از یک دهه است که در مریخ به تحقیقات اکتشافی می‌پردازد.

این کاوشگر در حال حاضر در غرب دهانه اندور (Endeavour Crater) قرار داشته و بدنبال بررسی لایه‌های سنگ و شکل‌گیری ساختار باستانی سیاره سرخ است.

فرصت به تازگی موفق به بالا رفتن از تپه‌ای موسوم به Cape Tribulation به ارتفاع 135 متر در نزدیکی دهانه اندور شده و تصویر پانورامایی از محیط اطراف و دهانه 22.5 کیلومتری اندور تهیه کرده است.

کاوشگر ناسا این روزها با مشکل پیری و ضعف حافظه مواجه شده است. محیط سیاره مریخ بویژه هوای بسیار خشک و غبارآلود آن برای سیستم‌های میکروالکترونیکی بی‌نهایت خطرناک است و وجود جو نازک در این سیاره، منجر به ورود سطوح خطرناک تشعشعات کیهانی به درون قطعات سخت‌افزاری مریخ‌نورد می‌شود.

محققان آزمایشگاه پیشرانه جت (JPL) ناسا قصد دارند به زودی چند مرحله عملیات بروزرسانی نرم‌افزاری برای حل این مشکل انجام دهد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید