تبلیغات
کشف دیدگاه‌های جدید درباره ابرنواخترها با بررسی غبار بستر اقیانوس‌ها
ارسال در: 1393/11/02-08:57
دانشمندان دانشگاه ملی استرالیا که اعماق اقیانوس‌ها را کنکاش می‌کنند، مدعی‌اند یافته‌های جدید درباره غبار اقیانوسی شیوه درک جامعه علمی از ابرنواخترها را دستخوش تغییر خواهند کرد.

دانشمندان دانشگاه ملی استرالیا که اعماق اقیانوس‌ها را کنکاش می‌کنند، مدعی‌اند یافته‌های جدید درباره غبار اقیانوسی شیوه درک جامعه علمی از ابرنواخترها را دستخوش تغییر خواهند کرد.

 ابرنواخترها، ستاره‌های در حال انفجار واقع در آن سوی منظومه شمسی هستند. تیم علمی حاضر در این مطالعه، نوعی غبار فرازمینی را تحلیل کرده که تصور می‌شود از ابرنواختری آمده که بر روی بستر اقیانوس جایگیری کرده است.

دانشمندان این غبار را برای تعیین میزان عناصر سنگینی بررسی کردند که توسط انفجارات عظیم به وجود آمده‌اند.

به گفته دکتر «آنتون والنر» از «مدرسه تحقیقاتی فیزیک و مهندسی» دانشگاه ملی استرالیا گفت: مقادیر کوچک رسوبات این انفجارات هنگام سفر آن‌ها در کهکشان راه شیری به زمین می‌رسد.

دانشمندان غبار کهکشانی متعلق به 25 میلیون سال پیش را بررسی کرده‌اند که در اقیانوس فرود آمده است. آن‌ها دریافتند عناصر سنگینی مانند پلوتونیم بسیار کمتر از حد انتظار در این غبار بودند.

یافته‌های جدید در تضاد با نظریه‌های کنونی درباره ابرنواخترهاست که مدعی‌اند بخشی از مواد مورد نیاز برای حیات انسان از جمله آهن، پتاسیم و ید در فضا تولید و توزیع شده‌اند.

ابرنواخترها همچنین سرب، نقره، طلا و عناصر سنگین‌تر رادیواکتیو مانند اورانیوم و پلوتونیم را تولید می‌کنند.

جزئیات این بررسی در نشریه Nature Communications قابل‌مشاهده است.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید