تبلیغات
خداحافظی دنباله‌دار «لاوجوی» با زمین تا هشت هزار سال دیگر
ارسال در: 1393/11/07-16:15
دنباله‌دار لاوجوی که تا چند روز قبل با چشم غیرمسلح در آسمان قابل مشاهده بود، با زمین خداحافظی کرده و بسمت خورشید ادامه مسیر داد.

دنباله‌دار لاوجوی که تا چند روز قبل با چشم غیرمسلح در آسمان قابل مشاهده بود، با زمین خداحافظی کرده و بسمت خورشید ادامه مسیر داد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دنباله‌دار لاو‌جوی (Lovejoy) یا C/2014Q2 در نوامبر 2011 توسط «تری لاو‌جوی» منجم آماتور استرالیایی کشف شد؛ این دنباله‌دار از محلی به نام ابر اورت (Oort Cloud) سرچشمه می‌گیرد که در فاصله 10 هزار برابر دورتر از فاصله زمین تا خورشید واقع شده است.

یکی از دلایل توجه ویژه اخترشناسان و منجمان به «لاوجوی»، ساختار عجیب دم و نور سبز رنگ این دنباله‌دار است که آن را از سایر دنباله‌دارها متمایز می‌کند؛ علت رنگ سبز دنباله‌دار وجود گاز کربن دو اتمی در آن عنوان شده است.

این دنباله‌دار اوایل ماه جاری میلادی از فاصله 70 میلیون کیلومتری زمین عبور کرد که نصف فاصله زمین تا خورشید است؛ لاو‌جوی تا 24 ژانویه (چهارم بهمن) با چشم غیرمسلح در آسمان قابل مشاهده بود.

دنباله‌دار لاوجوی در ادامه سفر بسمت خورشید در تاریخ 30 ژانویه (10 بهمن) به نزدیک‌ترین فاصله با خورشید می‌رسد.

ملاقات مجدد این دنباله‌دار با زمین، هشت هزار سال دیگر روی می‌دهد.

عکس از محمد رحیمی

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید