تبلیغات
شکار انفجار رادیویی سریع در فضا بصورت زنده برای نخستین‌بار
ارسال در: 1393/12/03-09:56
دانشمندان برای نخستین‌بار، انفجار امواج رادیویی سریع را هنگام انتشار به سمت زمین به صورت زنده و بدون تأخیر زمانی مشاهده کردند.

دانشمندان برای نخستین‌بار، انفجار امواج رادیویی سریع را هنگام انتشار به سمت زمین به صورت زنده و بدون تأخیر زمانی مشاهده کردند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، منجمان با استفاده از «تلکسوپ رادیویی پارکز» در استرالیا انفجار رادیویی سریعی را به صورت بلادرنگ شکار کردند. این منجمان، سیگنالی را برای تلسکوپ‌های دیگر ارسال کردند و ظرف چند ساعت، تلسکوپ‌های ایالات متحده، هند، آلمان و کشورهای دیگر به سمت منبع اولیه این انفجار نشانه‌گیری کردند.

این نخستین‌بار بود که محققان، انفجار رادیویی سریع را هنگام رخ‌دادن آن مشاهده کردند؛ این امواج رادیویی صدها میلیون‌بار پرانرژی‌تر از خورشید هستند.

مشاهده زنده این پدیده نجومی به کشف عوامل ایجاد انفجارهای رادیویی سریع کمک می‌کند؛ گرچه منبع این انفجارات هنوز مشخص نشده است، دانشمندان اعلام کرده‌اند که این منبع، احتمالا عظیم بوده و در فاصله پنج میلیارد سال نوری قرار دارد.

طی چند سال گذشته، منجمان انفجارات رادیویی سریع فراوانی را هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی یک دهه پس از رخداد آن‌ها شناسایی کرده‌اند؛ هر یک از این انفجارات، ظرف یک میلی‌ثانیه انرژی آزاد می‌کنند که خورشید ظرف 10 هزار سال آزاد می‌کند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید