تبلیغات
پنجمین کارگاه بین المللی اختفا و گرفت IOTA/ME با موفقیت برگزار شد
ارسال در: 1393/12/17-09:25
کارگاه بین المللی پنجم در طی 3 روز از تاریخ 6 اسفند تا 8 اسفندماه 1393 در شهر اصفهان برگزار گردید.
کارگاه بین المللی پنجم در طی 3 روز از تاریخ 6 اسفند تا 8 اسفندماه 1393 در شهر اصفهان برگزار گردید. این کنفرانس سالانه، از طرف IOTA/ME و با حمایت سازمان فضایی ایران، اتحادیه جهانی نجوم، مرکز آموزش نجوم ادیب، موسسه اختفاهای نجومی خاورمیانه، شرکت همراز آسمان شیراز، دانشگاه چاناکالای ترکیه و همچنین با حمایت رسانه‌ای وبگاه آسمان پارس Parssky.com با موفقیت به پایان رسید. در این کنفرانس، 43 نفر از منجمین نیمه حرفه ای که پس از ثبت نام اولیه براساس سطح علمی و مدرک تحصیلی انتخاب شده بودند، حضور داشتند. لازم به ذکر است زبان اصلی این کارگاه انگلیسی بود.
پنجمین کارگاه بین المللی بعدازظهر روز چهارشنبه 6 اسفندماه اففتاح گردید. در برنامه افتتاحیه پروفسور کیاست پور به عنوان دبیر کمیته علمی کارگاه سخنرانی ایراد کردند و برنامه سخنرانی اصلی افتتاحیه جناب آقای پروفسور بن‌بینوتی از کشور ایتالیا (عضو ارشد سازمان فضایی ایتالیا، سازمان فضایی اروپا، اتحادیه جهانی نجوم و استاد دانشگاه پادوا)‌ بودند که در خصوص ماهواره روزتا و دنباله دارها سخنرانی مهیجی را همراه با فیلم های مرتبط ارائه دادند. همچنین در این برنامه در کنار خیرمقدم مسولان، برنامه موسیقی زنده نیز اجرا شد.
 
کارگاه پنجم تفاوت هایی را با کارگاه های سابق داشت که یکی از این موارد جدا شدن کمیسیون های گرفت (ستارگان متغیر و منظومه های فراخورشیدی)‌ و اختفا در طی برگزاری نشست های تخصصی بود. در کمیسیون اختفا و بررسی های فرانپتونی دکتر ابرهارد ریدل از کشور آلمان و پروفسور بن‌بینوتی از کشور ایتالیا سخنرانی هایی را در موضوعات مختلف از جمله TNO ها، ساختارهای دنیاله داری، اختفاهای خراشان، زمان سنجی ویدیویی و اجرام نزدیک به زمین ایراد کردند. در دپارتمان گرفت جناب آقای دکتر فهری علی‌کاویوس از کشور ترکیه سخنرانی هایی را در موضوعات O-C در متغیرهای تپنده و گرفتی، شاخص های رصد مناسب و طیف سنجی کاربردی برای حضار ارائه نمودند.
همچنین در این کارگاه بین المللی ۳ مقاله ارائه گردید که به ترتیب توسط خانم توکلی در حوزه متغیرهای گرفتی؛ جناب آقایان شفیع زاده و شاه جهان در حوزه سیارک ها؛ و مقاله نهایی در حوزه اخترزیست شناسی توسط خانم عبادی راد پذیرفته و ارائه گردید.
کارگاه در عصر روز جمعه با اهدا هدایای گرانقیمت علمی (دستگاه فتومتر ویژه اختفاهای فرانپتونی) از طرف آیوتا اروپایی به آیوتا خاورمیانه و همچین ارائه گواهی حضور به شرکت گنندگان پایان پذیرفت.
 
 
اعضا محترم کمیته اجرایی: محمد رضا شفیع زاده (مدیر اجرایی آیوتا خاورمیانه)، سپیده قاضی عسگر (مدیر کمیته اجرایی)، فاطمه بقولی زاده و عرفان احمدی


منبع :www.iota-me.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید