تبلیغات
بازیابی بازوی رباتیک کاوشگر کنجکاوی
ارسال در: 1393/12/20-10:04
مریخ‌نورد کنجکاوی ناسا قرار است هفته جاری، حرکت بازوی رباتیک خود را بازیابی کند و همزمان، دانشمندان به تحلیل چگونگی اتصالی‌کردن مدار برق در مته این سامانه ادامه می‌دهند.

مریخ‌نورد کنجکاوی ناسا قرار است هفته جاری، حرکت بازوی رباتیک خود را بازیابی کند و همزمان، دانشمندان به تحلیل چگونگی اتصالی‌کردن مدار برق در مته این سامانه ادامه می‌دهند.

در تاریخ هشتم اسفند، نوسان در جریان برق موجب واکنش حفاظتی اشتباه کنجکاوی شد و این موضوع عملیات آن را در نهصد‌ و یازدهمین روز مأموریت بر سطح مریخ متوقف کرد. از آن زمان تاکنون، تیم مهندسی کنجکاوی از حرکت‌دادن بازوی رباتیک آن اجتناب کرده و مشغول انجام آزمایش‌های تشخیصی هستند.اتصال مدار زمانی رخ داد که کنجکاوی در حال انتقال نمونه پودر از شیارهای مته به درون محفظه غربالگری بود؛ گرچه مدت این اتصالی کمتر از یک‌صدم ثانیه بود، اما موجب بروز خطا در مکانیسم‌های حفاظتی کاوشگر شد.با وجود بروز این نقص، مشاهدات علمی با ابزارهای موجود بر روی دکل کنجکاوی و همچنین نظارت محیطی توسط ایستگاه هواشناسی ادامه دارد.دانشمندان، محتمل‌ترین دلیل اتصال مدار را در مکانیسم‌های ضربه‌ای مته اعلام کرده‌اند. پس از تحلیل بیشتر برای تایید این مسأله، تیم علمی قادر خواهد بود در عملیات حفاری و استفاده از مته کنجکاوی، سازگاری‌هایی اعمال کند.

مته نمونه‌گیری موجود بر روی بازوی رباتیک کنجکاوی، از عمل چرخش، چکش‌زنی یا ضربه‌زدن برای نفوذ به درون نمونه سنگ‌ها و جمع‌آوری نمونه به منظور تحویل‌دادن به ابزار تحلیل‌کننده کاوشگر استفاده می‌کند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید