تبلیغات
رقابت عکاسی بین المللی زمین و آسمان 2015
ارسال در: 1393/12/21-20:04
ششمین رقابت عکاسی بین المللی زمین و آسمان  2015 از عکاسان منظره دعوت میکند تا هنر و علم را با دقت در اهمیت اسمان تاریک و حفظ طبیت ترکیب کنند.

سمیرا صحرانورد

ششمین رقابت عکاسی بین المللی زمین و آسمان  2015 از عکاسان منظره دعوت میکند تا هنر و علم را با دقت در اهمیت اسمان تاریک و حفظ طبیت ترکیب کنند. 


دریافت تصاویر تا دوم اردیبهشت ماه 1394 برقرار است. تصاویر باید از تاریخ 11/10/1392 ثبت شده باشند. اسامی برگزیدگان در اوایل خرداد ماه اعلام خواهد شد.

رقابت عکاسی  آنلاین " زمین و آسمان " برای هرگروه سنی و هرعلاقه مندی به عکاسی در هرگوشه ای از جهان ازاد است. پروژه ی بین المللی " جهان در شب The World At Night  " و " ماه بین المللی نجومی Global Astronomy Month " با همراهی " رصدخانه ی بین المللی نجوم رصدی National Optical Astronomy Observatory  " سازمان دهندگان این رقابت هستند.

عکسهای ارسالی به رقابت باید شفاف باشند و از تاریخ 11/10/1392 ثبت شده باشند. باید بر اساس سبک توان ثبت شده باشند. بدین صورت که با ترکیب اجرام آسمان شب ( اعم از ستارگان ، سیارات ، ماه یا وقایع اسمانی ) و در پس زمینه منطره ای زیبا ، تاریخی یا قابل توجه باشد ، هم زمین و هم آسمان را نمایش دهند. این شیوه از عکاسی را عکاسی نجومی منظره landscape astrophotography می نامند. این روش همانند عکاسی شب است اما با دقت بیشتری در آسمان ، دیدگاه نجومی و پدیده های آسمانی.

موضوع رقابت ،" اهمیت آسمان تاریک "، دو دسته دارد : " زیبایی آسمان شب " و مبارزه با نور " . عکسهای ارسالی باید هر زیرمجموعه را در بربگیرند : بدین صورت که به مردم اهمیت و زیبایی اسمان پرستاره را یادآوری کنند یا اینکه یادآوری کنند که به چه میزان مشکل الودگی نوری پیش میرود. هردو دسته تاثیر آلودگی نوری را بر زندگی ما نشان میدهد. عکاسان میتوانند عکسها را در یک دسته یا هر دو ارسال کنند. برگزارکنندگان رقابت از شرکت کنندگان دعوت میکنند تا نمونه عکسهای برندگان در سالهای اخیر را به نظاره بنشینند : برندگان سال 2014 ، 2013 ، 2012 ، 2011 ، 2010 و 2009. برندگان این دوره در اوایل خرداد ماه اعلام خواهند شد

داوران رقابت :

David Malin : عکاس برجسته ی آسمان شب در جهان ، عضو توان و مشاور

Jim Richardson : عکاس خبری نشنال جئوگرافیک به مدت سی سال ، شناخته شده به خاطر اکتشافاتش در زمینه مسائل زیست محیطی و دفاع از آسمان شب )

Jerry Bonnell : دانشمند مرکز پرواز فضایی Goddard و بنیان گذار و ویراستار تصویر روز ناسا یا APOD ، یکی از پربازدیدترین و فراگیرترین صفحات اینترنتی نجومی

Connie Walker  : مدیر برنامه زمین در شب ، متخصص علمی در رصدخانه ی بین المللی نجوم رصدی آمریکا

Anthony Ayiomamitis : عکاس توان در یونان

TuncTezel : عکاس توان در ترکیه ، یکی از هماهنگ کنندگان رقابت

Laurent Laveder : عکاس توان در فرانسه

P-M Heden : عکاس توان در هماهنگ کننده در سوئد

بابک تفرشی : بنیان گذار و مدیر توان و مدیر رقابت

جوایز :

هر سال رقابت توسط کارخانجات و شرکت های بزرگ تولیدکننده ابزارآلات نجومی برای 5 جایزه در هر بخش ( در کل 10 جایزه ) حمایت میشود. جوایز امسال به زودی اعلام خواهند شد.

راهنما :

ارسال عکس به جشنواره دستورالعملی مشابه با ارسال عکس به گالری میهمان Guest Gallery توان دارد. ایمیلی ساده شامل 5 عکس به آدرس ایمیل guest@twanight.org ارسال کنید و در قسمت موضوع ایمیل عبارت "CONTEST 2015"  را قید کنید. برخی از تصوایر برگزیده و قابل توجه در بخش Guest Gallery نمایش داده خواهند شد. حتی اگر تصویری را برای انتشار در بخش Guest Gallery ارسال کردید ، مجددا آن را به همان ايميل براي رقابت ارسال کنيد. لطقا در ايميل خود ذکر کنيد که صاحب عکس هستيد و کپي رايت عکس با شماست. هر عکس بايد شامل جزئيات زير باشد ( اين ليست را براي هرعکس در ايميل خود کپي کنيد ) :

-          نام فايل ارسالي

-          وب سايت عکاس

-          آدرس ايميل عکاس :

-          ايا به ايميل شما لينک بدهيم ؟ ( بله / خير )

-          نام عکاس يا عکاسان

-          عنوان پيشنهادي براي عکس

-          تاريخ ثبت عکس ( سال / ماه / روز )

-          مکان و کشوري که عکس در آن ثبت شده

-          توضيح دهيد که چه چيزي در عکس نايش داده شده و چرا مناسب ارسال به رقابت مي باشد

-          وب سايتي مربوط به پس زمينه ي عکس

عکسهاي ارسالي بايد شرايط زير را دارا باشند :

1.      سايز و فرمت

-          تنها عکسها با فرمت ديجيتال پذيرفته خواهند شد. عکسهاي ثبت شده با فيلم بايد براي ارسال ديجيتال شوند.

-          همه عکسهاي ارسالي بايد شامل عنواني کوتاه داشته باشند.

-          عکسها بايد با بالاترين کيفيت فايل JPEG ( سطح 10-12) ارسال شوند. محدوده رنگ پيشنهادي Adobe RGB (1998) و sRGBهستند.

-          ابعادتصاویرنبایدبزرگتراز 2000 پیکسلدرعرضوکوچکتراز 1200 پیکسلدرطولباشند. (تصاویربسیارطویلپانورامامیتواننددرصورتلزومتا 3000 پیکسلطولداشتهباشند. حجمعکسهایارسالینبایدبیشتراز 2 مگابایتباشد).داوران فايل با کيفيت و وضوح بالا يا فايل RAW را از فيناليست ها براي داوري نهايي خواهند خواست.

 

2.      تعداد ارسال ها

هر شخص بيشتر از پنج عکس نميتواند ارسال کند. اگر شرکت کننده ها بيشتر از پنج عکس ارسال کنند ، تنها پنج عکس به طور اتفاقي انتخاب خواهند شد. پس ارسال عکس زيادي ممکن است باعث حذف عکسهاي بهتر شما شود.

3.      تاريخ ثبت عکسها و ارسال آنها

عکسها بايد از تاريخ 11/10/1392 به بعد گرفته شده باشند. عکسهايي که قبل تر ثبت شده باشند ، واجدشرایط برای شرکت دراین دوره ازرقابتهانمی باشند

عکسها بايد تا تاريخ روز زمين ، دوم ارديبهشت 1394ارسال شوند. برگزيدگان در اوايل خرداد ماه اعلام خواهند شد.

4.      سبک و موضوع عکسها

-          عکسهاي ارسالي بايد ترکيبي از زمين و آسمان شب باشند که به نام عکاسي نجومي منظره شناخته ميشود. قبل از ارسال عکسهاي خود ، ابتدا نگاهي به نمونه عکسهاي معيار براي سبک توان بيندازيد.

-          عکسهاي ارسالي بايد از سبک رقابت که اهميت اسمان تاريک است پيروي کنند ، با نمايش زيبايي آسمان تاريک يا مشکل افزايش آلودگي نوري

-          تصاویر به صورت سری به منظور نمایش  تفاوت بین آسمان تاریک و آسمان با آلودگی نور و مقایسه آنها، نیز می توانند ارسال گردند. تصاویری که با استفاده از تلسکوپ گرفته شده اند تنها در صورت در برداشتن آسمان و زمین، قابلیت شرکت در رقابت را دارا می باشند.

 

5.      اصالت ، پردازش عکسها و عکسهاي ترکيبي

-          پردازش مختصر تصاویر، کراپ کردن، استفاده از لنز های فیش میدان دیدباز فیش آی، تصاویر ترکیبی با بهره گیری از تکنیک  اچ دی آر (HDR) و پانوراما (در صورت گرفته شدن در یک زمان و تنظیمات یکسان)، استک سری تصاویر به منظور تهیه تصویر رد ستاره ای (در صورتی که تمام تصاویر در یک منطقه و با استفاده از یک لنز گرفته شده و تنها یک محدوده مشخص از آسمان و زمین را نشان دهند) قابل قبول خواهد بود. ایجاد هرگونه تغییر (غیر از موارد ذکر شده) در نسخه اصلی تصویر  قابل قبول نبوده و تصویر مذکور واجد شرایط برای شرکت در رقابت نخواهد بود. تصاویری که از ترکیب فریم های مختلف در زمان ها و مکان ها و یا با استفاده از لنزهای مختلف تهیه شده اند صلاحیت برای شرکت در رقابت را نخواهند داشت.

-          حق نشر و نکات قانونی

-          تصاویر ارسالی و حق نشر آنها باید متعلق به خود شرکت کننده باشد. شرکت کننده به عنوان مالک کلیه حقوق مادی و معنوی تصاویر ارسالی خود محسوب می گردد و به وب سایت پروژه توآن و سایر رسانه های خبری آنلاین اجازه انتشار این تصاویر را به منظور پوشش خبری رقابت خواهد داد. اجازه انتشار مدل در صورت وجود شخصی در تصویر برگزیده ممکن است ضروری گردد. تصاویر ارسال شده نباید حاوی محتویات تحریک آمیز ، توهین آمیز، جنسی صریح و یا قابل اعتراض باشند.

-          برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید سوالات خود را به آدرس ایمیل info@twanight.org  ارسال نمایید.

-          قابل توجه علاقه مندان شرکت در رقابت بین المللی عکاسی از زمین و آسمان در ایران، کلیه اطلاعات ارسالی همراه تصویر باید به زبان انگلیسی و تاریخ ها نیز بر مبنای سال میلادی باشند.

TWAN جهان در شب

توآن پروژه ای بین المللی و غیرانتفاعی با همکاری اخترشناسان و عکاسان سرشناس آسمان شب در حدود بیست کشور جهان، زیر نظر انجمن بین المللی نجوم، یونسکو، و انجمن منجمان بدون مرز است که با تهیه و ارائه تصاویر خیره کننده و هنرمندانه از آسمان شب بر فراز آثار تاریخ و طبیعی در جهان (از جمله ایران) به معرفی عمومی زیبایی  و ارزش آسمان شب و اهمیت اخترشناسی می پردازد. جامعه نجوم و مراکز آموزشی از تصاویر توآن برای آموزش و ترویج نجوم بهره می برند. نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی توآن تا کنون در بیش از بیست و پنج کشور جهان در شش قاره برگزار شده اند. بابک امین تفرشی مدیر و بنیان گذار این پروژه بین المللی است و اشین دانیلی ذکریان و امیر حسین ابوالفتح دیگر عکاسان ایرانی آن هستند.

وبگاه : http://twanight.org           


منبع :skypix.org
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید