تبلیغات
آغاز ماراتن طولانی در ایستگاه فضایی بین‌المللی
ارسال در: 1394/01/09-23:54
ناو کیهانی سایوز تی.ام.آ-16 ام در حالی سکوی پرتاب شماره 1 را ترک کرد که دو نفر از سه سرنشین آن قرار است در ایستگاه فضایی بین‌المللی رکوردشکنی کنند.

ناو کیهانی سایوز تی.ام.آ-16 ام در حالی سکوی پرتاب شماره 1 را ترک کرد که دو نفر از سه سرنشین آن قرار است در ایستگاه فضایی بین‌المللی رکوردشکنی کنند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، «اسکات کلی» فضانورد کهنه کار ناسا که سه ماموریت مداری در پرونده دارد و تقریبا شش ماه از عمرش را در فضا به سر برده به همراه «میخائیل کورنیکو» کیهان‌نورد روس که او نیز قبلا 176 روز را در ایستگاه فضایی بین‌المللی گذرانده، خود را برای اقامتی یک ساله در این ایستگاه آماده کرده‌اند.

تاکنون به طور معمول فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی مأموریت‌های فضایی شش ماه داشته‌اند. گرچه قبلا دکتر پالیاکف در مجتمع مداری میر پروازی به مدت 437 روزه داشته، اما اینک هم فناوری‌ها ارتقاء یافته و هم شیوه آزمایش متفاوت است.

طی مدت این سفر، «مارک کلی»، فضانورد بازنشسته ناسا که برادر دوقلوی اسکات کلی است نیز تحت نظر خواهد بود. البته آزمایش بر روی این دو برادر برنامه‌ای سه ساله است که بودجه‌ای یک و نیم میلیون دلاری را در بر می‌گیرد و از مدت‌ها قبل تحت نظر کارشناسان ناسا آغاز شده است و مرتبا نمونه‌هایی از ادرار و مدفوع، بزاق دهان و خون از آنها گرفته شده و همچنین تحت برخی آزمایش‌های جسمی و روانی دیگر بوده‌اند. این کارها طی دوران سفر «کلی» و بعد از آن نیز به صورت منظم ادامه خواهد داشت.

در این سفر «گنادی پادالکا» نیز حضور دارد که قبلا چهار بار به فضا سفر کرده و جمعا بیش از 700 شبانه روز را در مدار زمین به سر برده است. البته «پادالکا» تنها حدود شش ماه در مدار خواهد بود.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید