تبلیغات
فعالیت رسمی مرکز ملی فضایی ایران، اواسط امسال آغاز می‌شود
ارسال در: 1394/01/16-14:52
مرکز ملی فضایی ایران براساس دستور رییس جمهوری در آینده نزدیک تحت نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به عنوان یک واحد مستقل، کار خود را رسما آغاز می کند.

مرکز ملی فضایی ایران براساس دستور رییس جمهوری در آینده نزدیک تحت نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به عنوان یک واحد مستقل، کار خود را رسما آغاز می کند.

رییس جمهور، آذرماه 1393 دستور راه اندازی مرکز ملی فضایی را خطاب به معاون علمی و فناوری خود صادر کرد که ستاری نیز اسفندماه سال گذشته طی حکمی دکتر جهانگیر جدی را به عنوان رییس مرکز ملی فضایی ایران منصوب کرد.

جهانگیر جُدَی، رییس مرکز فضایی ایران گفت: رییس جمهور هدف از ایجاد مرکز را هماهنگی، سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت با استفاده از ظرفیت های قانونی مربوط به مراکز عالی تحقیقاتی با رعایت قوانین و مقررات مربوطه عنوان کرده و بر این اساس این مرکز یکی از واحدهای تابعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خواهد بود که دارای تشکیلات مستقل و نیروی انسانی متخصص از مراکز علمی و تخصصی است.

وی ادامه داد: این مرکز ملی در آینده نزدیک و در اوایل سال جاری با تکمیل نیروی انسانی و ایجاد ساختار سازمانی و تامین مکان فیزیکی رسما شروع به کار می کند تا با نگاه چابک سازی و استفاده از ظرفیت های نیروی انسانی بیرون سازمانی و متخصصان مراکز علمی و تخصصی اهداف تعیین شده را پیگیری کند.

جُدَی با بیان اینکه دبیرخانه شورای عالی فضایی و پیگیری مصوبات شورای عالی فضایی توسط این مرکز انجام خواهد شد، اظهار کرد: امور اجرایی توسط نهادهای تحقیقاتی و صنعتی کشور از جمله سازمان صنایع هوافضا با مشارکت صنایع الکترونیک، مرکز تحقیقات مخابرات، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی دانشگاه ها و پژوهشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، دکتر جهانگیر جدی، دانش آموخته رشته مکانیک با گرایش ماهواره از دانشگاه خواجه نصیر طوسی است. تز دکتری وی در زمینه «بهینه سازی چندموضوعی ماهواره برها» بوده است و هم اکنون به عنوان عضو هیئت علمی، فعالیت می کند. جانشینی مرکز تحقیقات فضایی، عضویت و مشاوره ستاد توسعه فناوری هوافضا و مدیریت پروژه سند سیاستگذاری و نقشه راه هوافضای کشور، بخشی از مسوولیت های اجرایی رییس مرکز ملی فضایی ایران بوده است.

منبع :isna
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید