تبلیغات
آیا انسان‌ می‌تواند بر روی قمر زحل زندگی کند؟
ارسال در: 1394/01/16-15:09
قمر تیتان زحل فاقد آب است، اما برخی دانشمندان بر این باورند که زندگی مبتنی بر متان ممکن است بتواند بر روی این جرم کیهانی وجود داشته باشد.

قمر تیتان زحل فاقد آب است، اما برخی دانشمندان بر این باورند که زندگی مبتنی بر متان ممکن است بتواند بر روی این جرم کیهانی وجود داشته باشد.

 این جرم آسمانی یکی از کم‌ خصومت‌ترین محیط‌ها برای انسان‌ محسوب شده و دارای دریاچه‌های متان و حتی‌ آب‌وهوا است. تیتان، جو متراکمی متشکل از 95 درصد نیتروژن و پنج درصد متان دارد و فشار هوا، 1.5 برابر فشار هوا بر روی زمین است.

جو این قمر زحل غیرقابل‌تنفس است و چنانچه فردی بر روی سطح آن بایستد، به هیچ نوع لباس فضایی پرفشاری نیاز ندارد و فقط باید از یک ماسک تنفس استفاده کند.

گرانش بر روی تیتان حدود 14 درصد گرانش زمین بوده و اندکی ضعیف‌تر از گرانش ماه است و دمای سطح متوسط این جرم کیهانی 179- درجه سانتی‌گراد است.

از روی سطح تیتان، زحل یک سوم تا نصف آسمان را پوشانده است. دوره مدارگردی تیتان حول زحل مانند روز آن است بنابراین زحل در آسمان نیمکره تیتان که رو به این سیاره است، ثابت است.

نظرات ارسالی:
 
aramesh1990
1394/01/18   11:17:00 PM
سلام اگر فاصله قمر زحل تیتان تقریباً اندازه سیاره مریخ بود ، آیا این قمر تیتان هم مثل سیاره مریخ سفر کردنش مهم می شد ؟ و فضانوران زیادی مشتاق به رفتنش بودند؟ و آیا مثل سیاره مریخ رفتنش زیاد سختی و مشغت نمی خواهد؟ در این صورت آیا بعد از سیاره مریخ تیتان بهترین گزینست؟

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید