تبلیغات
بروز مشکل در سیستم ناوبری و ارتباطی کاوشگر روزتا
ارسال در: 1394/01/16-15:16
فضاپیمای روزتا بدلیل قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و گاز دنباله‌دار 67P، دچار نقص عملکرد سیستم ناوبری و ارتباطی با زمین شده است.

فضاپیمای روزتا بدلیل قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و گاز دنباله‌دار 67P، دچار نقص عملکرد سیستم ناوبری و ارتباطی با زمین شده است.

 فضاپیمای روزتا در یک مأموریت 1.4 میلیارد دلاری، سفر خود بسمت دنباله‌دار 67P/Churyumov-Gerasimenko را از سال 2004 آغاز کرد و پس از یک دهه به نزدیکی این دنباله‌دار رسید.

روزتا از ماه اوت سال گذشته میلادی (مرداد 93) در حال مدارگردی اطراف 67P است.

بر اساس اعلام آژانس فضایی اروپا (ESA)، روزتا طی چند روز اخیر با مشکلات قابل توجهی مواجه شده است که باعث ایجاد اختلال در سیستم ناوبری و ارتباطی فضاپیما شده است.

دنباله‌دار 67P در حال نزدیک شدن به خورشید است و حرارت خورشیدی باعث گرم شدن سطح آن شده است؛ این مسأله باعث فوران گرد و غبار و گازها به فضا شده که بر عملکرد سیستم‌های فضاپیمای روزتا تأثیر منفی گذاشته است.

به گفته محققان، عملکرد این سیستم‌ها با موفقیت بازیابی شده‌اند، اما از سرگیری مأموریت علمی و جمع‌آوری داده توسط ابزار مختلف فضاپیمای روزتا بیشتری نیاز دارد.

در حال حاضر روزتا در فاصله 123 میلیون کیلومتری از زمین و 293 میلیون کیلومتری از خورشید قرار دارد.

فضاپیمای روزتا در حین مدارگردی اطراف دنباله‌دار 67P، گوش به زنگ دریافت سیگنالی از فرودگر فیلائه است.

فرودگر فیلائه از ماه نوامبر سال گذشته میلادی (اواخر آبان 93) در خواب عمیق قرار گرفته است، اما با افزایش تابش نور خورشید به محل استقرار این فرودگر، محققان آژانس فضایی اروپا (ESA) امیدوارند که فرودگر از خواب عمیق بیدا شود.

منبع :isna
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید